19
Śr, Gru

Czy wiesz, że...

Zastanawiasz się, czy zakupić odżywkę białkową? To dobry pomysł, jeśli chcesz poprawić wyniki sportowe lub zrzucić parę zbędnych kilogramach. Dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie dają suplementy proteinowe? Dowiedz się już teraz na przykładzie Allnutrition Whey Protein.

Białko – podstawa diety sportowca

Białko, czyli proteiny odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu sylwetki i, ogólniej, w diecie praktycznie każdego sportowca, szczególnie w przypadku dyscyplin, w których liczy się siła, szybkość lub wytrzymałość. Dlaczego? Z prostej i powszechnie znanej przyczyny: białko to podstawowy składnik budujący mięśnie. A ponieważ właśnie mięśnie w największym stopniu decydują o sile, szybkości i wytrzymałości, to intensywny trening wymaga odpowiedniej, czyli bogatej w proteiny diety. Tylko w ten sposób można zapewnić mięśniom „paliwo” do wzrostu.

Istnieją dwa sposoby na dostarczenie organizmowi białka: dieta i suplementacja w postaci odżywki proteinowej. Skupmy się na tym drugim źródle i zastanówmy się, dlaczego warto sięgać po odżywkę białkową.

Posiłek białkowy zawsze pod ręką

Jak powiedzieliśmy, białko odgrywa kluczową rolę w diecie sportowca. Choć jest ważne w każdej dyscyplinie, najwięcej uwagi powinny poświęcić mu osoby ćwiczące na siłowni, które chcą zbudować dużą masę mięśniową. W ich przypadku istnieje znacznie podwyższone zapotrzebowanie na białko, nawet do 2 g na 1 kg masy ciała. To z kolei oznacza, że osoba ważąca 80 kg powinna codziennie spożywać ok. 160 g protein, co daje 5 posiłków z zawartością białka większą niż 30 g. Dużo.

Praktyka pokazuje, że niełatwo uzyskać taką ilość makroskładników w diecie, szczególnie jeśli się dużo pracuje lub poświęca czas nauce bądź hobby. Poza tym przygotowanie posiłku wymaga dostępu do potrzebnych składników oraz urządzeń, naczyń i akcesoriów kuchennych, co z oczywistych względów nie jest możliwe np. w trakcie pracy w fabryce czy podczas wykładów na uczelni. Zresztą nawet będąc w domu i mając wszystko pod ręką, nie zawsze chce się spędzać czas nad kuchenką i robić jedzenie. Właśnie w takich sytuacjach prawdziwym zbawieniem okazuje się odżywka białkowa, np. Allnutrition Whey Protein.

Pełnowartościowe białko w formie odżywki

Allnutrition Whey Protein to koncentrat białka serwatkowego z dodatkiem izolatu. Ma formę białego proszku, który wymieszany z wodą, przekształca się w wysokobiałkowy koktajl. Jego przygotowanie zajmuje dosłownie minutę i nie wymaga niczego poza wodą i naczyniem do mieszania, np. shakerem. Co ważne, proteiny znajdujące się Allnutrition Whey Protein w proporcjach 2 g białka na 3 g produktu są pełnowartościowe i zawierają aminokwasy niezbędne do efektywnego budowania i kształtowania masy mięśniowej.

Należy również podkreślić, że odżywka Allnutrition Whey Protein jest w pełni bezpieczna dla organizmu, dlatego jej regularne spożywanie w przypadku braku alergii na którykolwiek z jej składników przynosi wyłącznie oczekiwane korzyści.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl