16
Pt, Lis

Czy wiesz, że...

W dzisiejszym świecie żyjemy dość intensywnie, a co z tym się wiąże często przestajemy dbać o własne zdrowie i życie. Wcześniej czy później każdy z nas zacznie się zastanawiać jak zabezpieczyć finansowo naszych bliskich na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub co gorsza śmierci.

Coraz więcej osób w ostatnich czasach zaczyna zastanawiać się nad zabezpieczeniem finansowym swoich bliskich na wypadek śmierci lub ciężkiej choroby. Wiele się również słyszy o ubezpieczeniach na życie, ale czy każdy z nas wie co to dokładnie jest i jak działa ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie - co to właściwie jest?

Ubezpieczenie na życie - to w wielkim skrócie zabezpieczenie finansowe wskazanych przez ubezpieczonego osób na wypadek jego śmierci. Zaletą takiego ubezpieczenia jest to, że daje również możliwość rozszerzenia zakresu ochrony np. na wypadek pogorszenia stanu zdrowia ubezpieczonego zarówno z powodu chorób, jak i nieszczęśliwych wypadków. Jest oczywiście wiele wariantów i opcji ubezpieczenia na życie, ale w większości tych wariantów chodzi o to aby umożliwić ubezpieczonemu długoterminowe inwestowanie poprzez dokonywanie regularnych wpłat składek. 

Gdzie się ubezpieczyć?

Jest bardzo wiele firm ubezpieczeniowych oferujących własnie ubezpieczenia na życie, ale najlepiej szukać ubezpieczenie na życie w porównywarce Rankomat. Porównywarka ta daje możliwość porównania ofert wielu różnych firm ubezpieczeniowych. W porównywarce Rankomat - można porównać między innymi zakres ochrony oraz przede wszystkim cenę konkretnej polisy.

Czy ubezpieczenie na życie jest mi potrzebne?

Wielu z nas zastanawia się czy ubezpieczenie na życie jest potrzebne. Oczywiście odpowiedź jest prosta - TAK. Ubezpieczenie na życie zapewnia poczucie bezpieczeństwa ubezpieczonemu i jego rodzinie, poprzez wsparcie finansowe w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Takie ubezpieczenie oczywiście nie przywróci życia bliskiej osobie, ale na pewno pomoże przezwyciężyć problemy finansowe i pomoże pozałatwiać wiele spraw, które przeważnie pozostają niezakończone po nagłej śmierci. W zależności od rodzaju polisy, środki finansowe wypłacane są jednorazowo lub w ratach na rzecz osoby uposażonej w wypadku śmierci ubezpieczonego.

Przed wybraniem odpowiedniego dla nas ubezpieczenia i przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej najlepiej sprawdzić i poszukać  najtańszego ubezpieczenia na życie na Rankomat.