16
Pt, Lis

Czy wiesz, że...

Inteligentne domy zyskują na popularności. Korzysta z nich coraz więcej osób, ponieważ są bardzo wygodne i pozwalają na spore oszczędności. Niegdyś automatykę stosowano głównie w hotelach i halach produkcyjnych, dzisiaj decydują się na to także właściciele domów jednorodzinnych.

Jest to system różnego rodzaju rozwiązań mających ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Zaliczamy do niego między innymi: możliwość inteligentnego zarządzania oświetleniem, ogrzewaniem, alarmami, monitoringiem, a nawet urządzeniami codziennego użytku takimi jak pralka i lodówka.

Dlaczego warto?

Najprościej rzecz ujmując – jest to bardzo wygodne. Bez ruszania się z fotela możemy zmniejszyć natężenie światła w pokoju, włączyć pralkę czy uzbroić alarm. Wszystko to z poziomu urządzenia mobilnego. Dodatkowo automatyka budynkowa znacznie poprawia bezpieczeństwo domowników. O każdej próbie włamania zostaniemy natychmiastowo powiadomieni. Co więcej będziemy mogli kontrolować to, co dzieje się w domu będąc na przykład na wakacjach. Do tego celu wystarczą kamery i odpowiednia aplikacja w telefonie. Wiele osób korzystających z udogodnień inteligentnego domu chwali sobie także znaczne oszczędności. Dzięki automatyce budynkowej zmniejszają się bowiem rachunki. Automatyczne dostosowanie stopnia ogrzewania czy światła do warunków panujących na zewnątrz, sprawiają że po jakimś czasie zauważamy oszczędności.

Gdzie szukać?

Zanim zdecydujemy się na założenie automatyki budynkowej dokładnie zbadajmy rynek. Pamiętajmy, że musi być ona dobrze zaprojektowana, a jej wykonanie musi być niemal perfekcyjne. Źle wykonana może spowodować konieczność remontów i napraw, a co za tym idzie znaczne zwiększenie kosztów. Na stronie Schneider Electric znajdziemy ciekawe propozycje rozwiązań dla inteligentnych domów oparte na systemie BMS.

Automatyka budynkowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą. Na pewno osoby, które się na nią zdecydują będą zadowolone.