Odżywianie

Masz problem z nadwagą? Chcesz przytyć i nabrać masy mięśniowej? W Dietomed pomożemy Ci przygotować odpowiedni zdrowy plan żywnościowy dopasowany dla Ciebie.

Dietomed Centrum Dietetyki to nowoczesna poradnia dietetyczna, oferująca kompleksowe poradnictwo żywieniowe. Naszą pasją jest pomoc pacjentom z nadwagą, otyłością oraz dietą w chorobach. Zdrowa dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych bez zbędnej suplementacji oraz nie jest głodówką.

Czym jest dieta?

Dieta to sposób żywienia. Zdrowa zbilansowana dieta powinna dostarczać wszystkich składników odżywczych. U osób chorych stosuje się modyfikację dietetyczne w zależności od schorzeń. Każdy z nas jest „na diecie” żywiąc się w konkretny sposób. Jednak często w wyniku błędnych nawyków żywieniowych obecny dobór pokarmów nie służy naszemu zdrowiu.

Dieta , ale jaka?

Wiedzę na temat żywienia powinniśmy czerpać ze sprawdzonych źródeł. W dobie internetu oraz prasy masowej można dotrzeć do różnych informacji, często sprzecznych. W dietetyce istnieją „mody żywieniowe” często lansowane przez celebrytów. Temat żywienia i diet jest dość powszechny stąd wielu wydaje się posiadać kompetencje do udzielania takich porad.

Z pomocą przychodzi zdrowy rozsądek i wykwalifikowani dietetycy. Dietetyk powinien dostosować dietę do tryb życia pacjenta oraz chorób współistniejących. Dietetyk to specjalista medyczny a nie sprzedawca suplementów. Dieta powinna być tak skonstruowana aby dostarczać wszystkich składników. Jedynie w konkretnych przypadkach kiedy nie ma możliwości dostarczenia ich z dietą wymagana jest suplementacja.

Indywidualna dieta

Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie energetyczne, prowadzi inny tryb życia, posiada odmienne skłonności do chorób. Nie bez znaczenia są również preferencje smakowe. Najlepsza dieta to ta która nam smakuje! Dynamiczny rozwój dietetyki pozwolił na tworzenie spersonalizowanych zaleceń dietetycznych. Nowoczesne narzędzia dostępne w gabinecie dietetycznym pozwalają na ocenę składu ciała, dzięki czemu można nie tylko dostosować dietę dla pacjenta ale doskonale monitorować efekty.

Badanie składu ciała

W poradni analizujemy skład ciała za pomocą profesjonalnej medycznej wagi InBody. Oceniamy zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, tkanki mięśniowej, wody, poziom tłuszczu trzewnego, szczególnie niebezpiecznego. Wysoki poziom tłuszczu wewnętrznego sprzyja chorobom cywilizacyjnym. Osoba posiadająca wyższa zawartość masy mięśniowej ma odmienne zapotrzebowanie na kcal od osoby z wyższym poziomem tłuszczu. Dlatego powinniśmy monitorować efekty odchudzania. Sam spadek na wadze nie oznacza dobrych efektów. Prawidłowo przeprowadzone odchudzanie to redukcja tkanki tłuszczowej a nie wody. Zwykła waga domowa może wskazywać na spadek wagi jednak niekoniecznie z tłuszczu.

Serdecznie zapraszam na pierwsze bezpłatne badanie składu ciała w gabinecie. Rabat na pierwszą wizytę 25% obowiązuję z ulotką Dietomed.

mgr Anna Wargacka

dietetyk kliniczny Rzeszów, psychodietetyk Dietomed