27
Pn, Maj

Z życia wzięte

Już za chwilę w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek, co oznacza, że uczniowie muszą zapomnieć o wakacjach, spakować plecaki i ruszać do podstawówek i liceów, by zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Powrót do szkoły nigdy nie jest prosty, ale jak to mówią trening czyni mistrza, więc kilka tygodni i poranne wstawanie wejdzie w krew.

A będzie też zdecydowanie łatwiejsze, jeśli początek roku szkolnego potraktujemy jak okazję do kupienia sobie kilku nowych akcesoriów, którymi będziemy mogli pochwalić się kumplom. Czasem wystarczy drobiazg, jak opaska fitnessowa, np. Xiaomi Mi Band 3, żeby szkolny tydzień i lekcje w-f były zdecydowanie przyjemniejsze. 

 

xiaomi mi band 3

 

Tę i wiele innych interesujących propozycji znajdziecie w specjalnym poradniku Back to school przygotowanym przez doświadczonych redaktorów serwisu IThardware.pl, którzy na co dzień zajmują się testowaniem sprzętu, więc można im zaufać. Przy okazji podpowiemy też kilka sprawdzonych sklepów, bo jak wiadomo z zakupami w sieci bywa różnie - z nami kompletowanie szkolnej wyprawki, zarówno dla uczniów i studentów, jak i nauczycieli, będzie czystą przyjemnością.

natec extreme media npb 1220

 

 

 

Warto zacząć od tych najdrobniejszych elementów, które sprawiają jednak, że nasze życie jest dużo wygodniejsze. A mowa choćby o powerbankach, dzięki którym nie musimy obawiać się, że smartfon, aparat, e-czytnik czy skaner mobilny, odmówią posłuszeństwa z powodu rozładowanej baterii. Ciekawą opcją jest kosztujący ok. 99 zł 10000 mAh Natec Extreme Media NPB-1220, który oferuje klasyczne i bezprzewodowe ładowanie urządzeń, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo, za sprawą zabezpieczeń przeciwprzeciążeniowych i przeciwprzepięciowych. 

gigabyte brix gb bace 3160

Nie można też zapomnieć, jak ważną rolę we współczesnej edukacji odgrywają komputery - teraz nie obędzie się bez nich żaden uczeń czy student. Możemy tu wybierać między laptopami, jak bardzo dobrze znoszący próbę czasu Dell Latitude E7240, mini-PC, np. Gigabyte BRIX GB-BACE-3160 i konstrukcjami stacjonarnymi pokroju HP 8300. Niezależnie od dokonanego wyboru, będziemy jednak potrzebować akcesoriów do ich obsługi. W przypadku laptopów odpada nam wprawdzie kwestia klawiatury, ale dobra mysz i podkładka pod nią to podstawa, bo touchpady nadają się jedynie do okazjonalnego używania, a nie pracy. Czy musimy wydawać na nie majątek? Zdecydowanie nie, wystarczy spojrzeć tylko na propozycje firmy Genesis, żeby przekonać się, że porządna jakość może iść w parze z atrakcyjną ceną. Jeżeli chodzi o mysz, to warto zwrócić uwagę m.in. na model Krypton 770, który wyposażony został w najlepszy obecnie sensor na rynku, czyli PixArt PMW 3360 o maksymalnym DPI wynoszącym 12000, przyciski bazujące na przełącznikach OMRON o żywotności 20 milionów kliknięć czy podświetlenie RGB Prismo Effect oferujące 16,7 mln kolorów, a wszystko to za ok. 150 zł. Żeby jednak gryzoń mógł pokazać pełnię swoich możliwości, warto wspomóc go dobrą podkładką, jak np. Genesis Carbon 500 Maxi Flash, która jest odpowiednio duża, wytrzymała i wykonana z tkaniny o powierzchni typu SPEED, oferując tym samym wysoką precyzję śledzenia ruchów oraz redukcję tarcia. 

genesis pallad 500

Producent pomyślał też o użytkownikach, którzy chcieliby zabierać swoje sprzęty ze sobą, np. do szkoły albo turniej w ulubioną grę, a mowa o plecaku Genesis Pallad 500. Ten idealnie sprawdzi się również do szkoły czy na wycieczkę, wszystko za sprawą dużej pojemności, wzmocnionej konstrukcji, solidnych materiałów i grubych gąbek na ramionach i szelkach, dzięki którym będzie nam trochę łatwiej dźwigać ciężkie podręczniki.

I jak, ciągle będziecie narzekać na powrót do szkoły? :)