16
Pt, Lis

Czy wiesz, że...

Projekty nowoczesnych domów cieszą się coraz większą popularnością. Specjaliści w branży budowlanej oraz projektowej nieustannie poszukują innowacyjnych rozwiązań. W nowoczesnym domu najważniejszy jest komfort jego mieszkańców. Tego typu budynki łączą w sobie styl i wygodę. Czym jeszcze się charakteryzują? I jakie rozwiązania warto do nich wprowadzić?

Płaski dach

Dach nowoczesnego domu często jest płaski. Chociaż nie jest to reguła, której projektanci bezwzględnie przestrzegają, rozwiązanie to niesie za sobą nie tylko stylowy wygląd, ale także wiele praktycznych korzyści. Płaski dach pozwala na polepszenie parametrów cieplnych budynku. Dom stworzony z symetrycznej bryły sprawia, że ciepło rozchodzi się szybciej i dłużej się utrzymuje. W przypadku licznych zakamarków, skosów i wnęk, proces ten przebiega wolniej.

Drugą zaletą płaskiego dachu jest możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni. Wydłużenie zadaszenia umożliwi nam stworzenie tarasu. To sposób na powiększenie metrażu, niewielkim kosztem. Płaska powierzchnia pozwala na montaż solarów słonecznych, które będą pozyskiwać energię słoneczną szybciej i wydajniej, niż w przypadku paneli ustawionych pod kątem. Chociaż rozwiązanie to jest kosztowne, w rezultacie pozwoli zaoszczędzić. Wykorzystanie energii odnawialnej będzie miało także zbawienny wpływ na środowisko.

Co jeszcze?

Nowoczesny dom to przede wszystkim taki, który został wybudowany i urządzony w zgodzie z najnowszymi trendami. Taki dom to przede wszystkim światło i przestrzeń. Pokoje łączą się ze sobą, unika się małych, zamkniętych pomieszczeń, królują duże okna, a nawet przeszklone ściany. Dom nowoczesny często budowany jest na zasadzie kontrastów, zaskakuje swoją formą, zestawia różne struktury i płaszczyzny. Styl ten nie oznacza całkowitego wykluczenia tradycyjnych materiałów, wręcz przeciwnie- są one użyte w odmienny sposób lub połączone z tymi nowoczesnymi.

W aranżacji wnętrz i architekturze budynku króluje minimalizm. Wszystkie elementy muszą tworzyć jedną, spójną całość. Ważne jest, jakie kolory wybierzemy, na jakie podłogi się zdecydujemy. Istotny jest także wybór schodów. Drewniane, tradycyjne z ozdobną balustradą nie będą pasować do wnętrza. Tutaj z pomocą może przyjść Rail Service - producent schodów z Rzeszowa, którego produkty utrzymane są w stylu nowoczesnym.

Technologie

Nowoczesny dom to także innowacyjne technologie. Inteligentne zarządzanie domem z każdym dniem zdobywa swoich zwolenników. System pozwala na regulowanie zasłon, kontrolowanie klimatyzacji, zamykanie i otwieranie okien, a nawet nastawienie ekspresu do kawy, przy pomocy jednego pilota, panelu lub aplikacji w telefonie.

Sposób ogrzewania nowoczesnego domu często różni się od ogrzewania domu tradycyjnego. Powstaje coraz więcej nowoczesnych domów szkieletowych, które kiedyś zobaczyć mogliśmy tylko w kanadyjskich programach telewizyjnych i katalogach. Tego typu budowla potrzebuje specjalnego systemu grzewczego. Tradycyjny sprawia, że ciepło wnika w ściany, a następnie jest oddawane do pomieszczenia. Dom szkieletowy nie ma takiej zdolności. Z tego właśnie powodu powstały panele grzewcze SolaRay do ogrzewania domów szkieletowych od Poppy Makki Sun. Dom ogrzewany jest przy pomocy promieniowania podczerwonego. System gwarantuje skuteczne ogrzanie domu, pozwala zaoszczędzić na tworzeniu instalacji, rur i kaloryferów.

Ogród

Otoczenie nowoczesnego domu, także ma znaczenie. W ogrodzie również można dostrzec wpływ stylu minimalistycznego. Podwórko jest oszczędne w kolorach i zdobieniach. Gatunki roślin nie różnią się od siebie znacząco, dobierane są tak, by tworzyły uporządkowaną i prostą formę. Zastosowane materiały to drewno, kamień i beton.

Ważny jest także wybór ogrodzenia, jakim otoczymy dom. Możemy postawić na ogrodzenia panelowe od producenta Krakow.mati-met.eu. Są proste w montażu, estetyczne i przede wszystkim - chronią dom i zapewniają bezpieczeństwo jego mieszkańcom.