19
Pt, Kwi

Czy wiesz, że...

Inteligentne domy są coraz częściej spotykane, a ich mieszkańcy bardzo je sobie chwalą. Wbrew pozorom wprowadzenie tego typu systemu wcale nie wymaga zmiany całej instalacji. Na czym polega takie rozwiązanie i w jaki sposób osiągnąć oczekiwany efekt, aby w domu żyło się przyjemniej, bezpieczniej i bardziej komfortowo?

Inteligentny dom i intuicyjne systemy

Dom dostosowany do potrzeb jego mieszkańców to marzenie niejednej osoby. Dzięki zintegrowanym systemom, które łącza urządzenia i mechanizmy w całym mieszkaniu, przebywanie w nim jest dużo wygodniejsze i bardziej komfortowe. Warto jednak pamiętać, że aby tak było, należy wybrać do integracji urządzenia, które stworzą ten inteligentny dom – zamel.pl to producent, który będzie najlepszym wyborem. Firma ta posiada w swojej ofercie jedne z najlepszych jakościowo urządzeń do sterowania urządzeniami w budynku. Dzięki takim sprzętom możliwe jest operowanie światłem, roletami, ale również bramami wjazdowymi.

Bezprzewodowy inteligentny dom to nie majątek

Aby mieć inteligentny dom, nie trzeba od razu stawiać nowych fundamentów lub planować generalnego remontu. Stworzenie systemu połączeń i jego montaż nie wymagają aż takiej ingerencji,a to dzięki najnowszym odbiornikom, które mogą być zamontowane w już istniejących instalacjach. Najprostszą metodą sterowania są piloty. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Panel sterujący może również zostać zainstalowany w jednym miejscu domu, dzięki czemu można na przykład przy drzwiach wejściowych zarządzać całą posesją.

Sterowanie światłem w inteligentny domu

Istnieje również inne rozwiązanie, najbardziej komfortowe dla użytkowników, którzy często przebywają poza miejscem zamieszkania – sterowanie domem przy pomocy aplikacji w telefonie. Aby uzyskać taką możliwość, można zamontować kontroler, który będzie pełnił funkcję centrali dla wszystkich nadajników. Dzięki tej możliwości można sterować światłem i roletami z dowolnego miejsca na świecie, dzięki czemu dom będzie sprawiał wrażenie, że mimo nieobecności mieszkańców, ktoś się w nim znajduje. Takie rozwiązania gwarantują większy komfort oraz bezpieczeństwo i wygodę.

Zaletą urządzeń, które są sterowane poprzez fale radiowe lub WiFi jest również ich cena. Montaż nie wymaga zmian w dotychczasowej instalacji, a przy okazji jest to jedno z najtańszych i jednocześnie bardzo skutecznych,a ponadto wygodnych rozwiązań dla inteligentnego domu.

Zobacz również: Bezprzewodowe urządzenia pomagające lepiej zarządzać domem.