27
Pn, Maj

Z życia wzięte

Istnieje wiele sposobów na to, aby ożywić nawet najbardziej spokojne i stonowane wnętrze. Jednym z nich są dekoracje ścian - należy wybrać jedną ze ścian, która jest najbardziej reprezentacyjna i która najbardziej rzuca się w oczy, a następnie w jakiś sposób uatrakcyjnić jej wygląd.

Tak naprawdę nawet, jeśli taka ściana nie będzie się specjalnie wyróżniać swoją kolorystyką - z powodzeniem może przyciągać wzrok fakturą, detalami i zastosowanymi materiałami wykończeniowymi. Do takich materiałów może należeć na przykład beton dekoracyjny lub też postarzane drewno. Te pomysły na aranżację ściany w pokoju dziennym są obecnie szalenie popularne i naprawdę mogą wyglądać nieziemsko. Efekt naprawdę może nas zaskoczyć!

Sprawdź ciekawe pomysły i inspiracje na dekoracyjną ścianę w salonie http://dekoracje-scian.com.pl/dekoracje-scian-w-salonie/

Beton dekoracyjny w aranżacji wnętrz - prawdziwy czy imitacja?

Prawdziwy beton umieszczony na ścianie może być bardzo ciężki, a do tego jego wykonanie może być skomplikowane. Pojawia się wobec tego pytanie, czy taka dekoracja sprawdzi się w jakimkolwiek innym wnętrzu poza stylistyką industrialną czy też loftową. Jak najbardziej, ale lepszym rozwiązaniem jest wybranie imitacji betonu, czyli tynku, który doskonale odda jego strukturę, będzie dekoracją samą w sobie, ale i jego wykonanie nie będzie aż tak trudne.

dekoracje scian beton i drewno

Drobnoziarnisty tynk mineralny pozwala uzyskać wspaniały beton dekoracyjny, a wyprodukowany został na bazie spoiwa wapiennego. Efektem jest piękny, lekki, ale surowy w swoim wyglądzie beton, który posiada wszystkie swoje naturalne cechy, a więc ewentualne przebarwienia, efekt stalowej formy, delikatne ubytki, wżery czy też deskowanie. To doskonała propozycja dla każdego wnętrza zaprojektowanego w nowoczesnym stylu.

Sprawdź jak proste jest uzyskanie efektu betonu na ścianie z tynkiem dekoracyjnym http://beton-magnat.pl/instrukcja/

Postarzane drewno - To jest modne!

Obok betonu dekoracyjnego doskonałą ozdobą ściany we wnętrzu nowoczesnym może też być postarzane drewno. Drewno samo w sobie jest materiałem ciepłym, naturalnym, a to, które wygląda na naprawdę wiekowe ma swój niepowtarzalny klimat i charakter. Oczywiście, doskonałym pomysłem jest wykorzystanie drewna pochodzącego z recyklingu, stare drewno można pozyskać też z rozbiórki różnego rodzaju budynków gospodarczych, które przestały pełnić już swoją niegdysiejszą funkcję. Takie drewno zestarzało się w naturalny sposób i jest jedyne w swoim rodzaju. Jednak, istnieje też kilka sposobów na to, aby uzyskać efekt postarzanego drewna na całkiem nowych deskach. Można wykorzystać szczotkowanie, wykonywanie rys i żłobień, które sprawiają, że drewno wygląda na użytkowane, a nawet "zmęczone" wieloletnim użytkowaniem lub też wpływem czynników atmosferycznych. Drewno można też bielić wykorzystując do tego dobrej jakości farbę akrylową - idealną do drewna.

jak malowac drewno

Jak malować drewno? Najlepiej nałożyć kilka warstw takiej właśnie farby, aby uzyskać pożądany efekt, dodatkowo pomalowane już deski można przecierać papierem ściernym, aby uzyskać jego zróżnicowaną strukturę, co uczyni je znacznie ciekawszym. Drewno można też patynować, co często wykonuje się w momencie, kiedy zależy nam na efektach rodem z shabby chic. Możliwości jest wiele i tylko od nas zależy, jakie będzie efekt końcowy tych działań.

Przeczytaj również poradnik jak malować drewno http://malowaniedrewna.com.pl/jak-malowac-drewno-lakierobejca/