19
Pt, Kwi

Czy wiesz, że...

Nadszedł ten dzień - postanowiłeś oświadczyć się swojej partnerce! Kolejny krok to wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego, a tych jest naprawdę mnóstwo! Jak nie pogubić się we wzorach i jak wybrać najlepszy kamień? Jaki wybrać kolor? Srebro, złoto, a może białe złoto? Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego? Odpowiedzi w artykule!

Jak wybrać pierścionek, który spodoba się przyszłej narzeczonej?
Przed decydującym krokiem, zwróć uwagę, jaki kolor biżuterii nosi dziewczyna. Możesz również zapytać dyskretnie, czy jest z niej zadowolona, a może nosi żółte złoto, bo jest prezentem od babci, a w rzeczywistości bardziej podoba jej się białe złoto i o takim pierścionku marzy? Zacznij przygotowania do tego dnia kilka miesięcy wcześniej, kiedy partnerka niczego się jeszcze nie spodziewa. Podczas wspólnych zakupów zatrzymaj się przy wystawie jubilerskiej i spróbuj w swobodnej atmosferze porozmawiać o wzorach pierścionków. Do wyboru mamy białe i żółte złoto i warto ustalić zawczasu, który rodzaj preferuje partnerka. Modne wzory pierścionków to wciąż klasyczne, ponadczasowe żółte lub białe złoto zwieńczone kamieniem.

Brylant czy diament?
Pierścionki zaręczynowe zazwyczaj posiadają jeden z tych dwóch kamieni. Oba kamienie są bardzo pożądane i zakup pierścionka z brylantem lub diamentem jest spełnieniem marzeń nie jednej kobiety. Czym się różnią? Brylant to oszlifowany diament. Ceny brylantów są bardzo różne i zależą od szlifu, czystości kamienia, jego barwy oraz masy. Pierścionek z brylantem można kupić już za 1000 złotych.

Inne kamienie szlachetne
Brylant to nie jedyna dostępna opcja w przypadków pierścionków zaręczynowych. Równie elegancko prezentują się kamienie szlachetne, które dodatkowo posiadają szczególne właściwości. Pierwszą propozycją może być szafir, który uznawany jest za symbol miłości. Drugi szlachetny kamień to rubin - kamień o czerwonym odcieniu, który symbolizuje siłę, dodaje optymizmu i pewności siebie. Topaz to kamień dla marzycielek - wspomaga kreatywność i dodaje energii. Ametyst to fioletowy kamień, który łagodzi stres i przynosi spokój i harmonię. Szmaragd to zielony kamień, który symbolizuje szczęśliwą miłość. Jest więc idealny na zaręczyny! Czego nie wybierać? Nie wybieraj pierścionka polecanego przez doradcę w sklepie, który jednak nie pasuje do partnerki. Z tego powodu wielu mężczyzn preferuje zakup pierścionka w sklepie internetowym, w którym spokojnie i bez presji ze strony sprzedawców może wybrać idealny wzór. Odradzamy również cyrkonie, które są kamieniem najtańszym, ale też najmniej szlachetnym.

 

Sprawdź również: https://www.karkosik.pl/380-pierscionki-zareczynowe