Zdrowie

Rzucenie palenia wcale nie jest bardzo trudne – każdego dnia ze szponów nałogu uwalnia się coraz więcej osób. Jakie są najskuteczniejsze metody na rzucenie palenia?

Wielu palaczy tak naprawdę obawia się odstawienia papierosów – brak nikotyny daje objawy odstawienia podobne jak w przypadku innych nałogów. W związku z tym tak dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju „wspomagacze”, które mają na celu ułatwić rzucenie nałogów, na przykład e-papierosy, tabletki czy plastry.

Jednak tak naprawdę rzucenie palenia wcale nie musi odbywać się w ten sposób – za jedną z najskuteczniejszych metod rzucenia palenia, która pomogła już kilkunastu milionom osobom na całym świecie, jest metoda Easyway, której twórcą jest Allen Carr. Na czym dokładnie polega?

Easyway – prosta droga do rzucenia palenia

Anglik Allen Carr zasłynął na całym świecie jako autor książek o rzucaniu palenia, a także jako twórca metody Easyway skierowanej do osób chcących szybko i na zawsze zapomnieć o swoim nałogu.

U podstaw jego metody leży przekonanie, że palacze nieprawidłowo interpretują przyczynę swojego palenia, ponieważ wydaje im się, że daje ona przyjemność. Twierdził on, że stan ulgi, który doznawany jest przez palaczy, tak naprawdę doznawany jest także przez osoby niepalące, dlatego metoda ta jest skupiona na zmianie sposobu patrzenia na nałóg.

Metoda Easyway skupia się przede wszystkim na odrzuceniu lęku i wątpliwości rzucającego, które blokują go przed całkowitym odstawieniem papierosów. Poprzez tę metodę palacz może pozbyć się uczucia straty, krzywdy, tego, że dokonuje prawdziwego poświęcenia i wyrzeczenia, rzucając palenie. To z kolei pomaga mu w uwolnieniu się od strachu, który dotychczas nie pozwalał przestać mu palić.

Jak skorzystać z metody Easyway Allena Carra?

Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej właśnie metody mogą zapoznać się z nią bliżej w książce autorstwa Allena Carra – „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie” lub w innych jego publikacjach poświęconych temu nałogowi.

Prowadzone są również specjalne sesje seminaryjne, które przybliżają zainteresowanym metodę – już po jednej sesji można całkowicie pozbyć się nałogu. Sesje Easyway to wygodna metoda rzucenia palenia dla osób, które nie mają czasu na przeczytanie książki. Można korzystać z nich także w Polsce.