20
So, Kwi

Czy wiesz, że...

Nasze oczekiwania zakupowe wciąż rosną. Chcemy szybko, dobrze i co ważne tanio. Nie lubimy przepłacać, za to coraz chętniej korzystamy z promocji i okazji zakupowych. Podobne oczekiwania mamy w stosunku do usług kurierskich.

Wysyłamy coraz więcej i coraz częściej. W ostatnich latach rynek KEP przeżywa dynamiczny rozwój. Z jednej strony napędza go rozwój e-commerce i popularność zakupów online. Z drugiej, łatwiejszy dostęp do tanich przesyłek kurierskich dzięki brokerom wpływa na rosnącą ilość przesyłek kurierskich, w których nadawcą jest klient indywidualny. I chyba nie ma się co dziwić. Cenimy swój czas, lubimy wygodę, a wycieczka z kilkudziesięcio-kilową paczką na pocztę niekoniecznie do nich nie należy. Są lepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu.

Wśród osób, które jeszcze nie korzystały z usług kurierskich nadal utrzymuje się przekonanie, że usługa ta jest droga. I jest w tym ziarno prawdy. Firmy kurierskie nastawione są na odbiorców biznesowych i oferta kurierów dostosowana jest to ich potrzeb i oczekiwań, a nie klienta indywidualnego. Co za tym idzie, jeśli korzystasz z usług kurierskich bezpośrednio - zwykle usługa wyceniana jest indywidualnie i w efekcie dość droga. Poza tym klient indywidualny nie ma możliwości skorzystania z usługi kurierskiej w opcji od drzwi do drzwi. Nadawca będzie musiał dostarczyć paczkę do oddziału firmy.

Broker usług kurierskich - prosty sposób na tanią paczkę

Kim jest broker? To pośrednik pomiędzy firmą kurierską a klientem - zleceniodawcą.Pośrednik zapewnia dużą ilość zamówień, wobec czego może wynegocjować własne warunki z firmami kurierskimi. Dzięki temu brokerzy oferują usługi kurierskie w dużo niższych cenach, które dostępne są dla każdego. Wraz z rozwojem usług kurierskich, na rynku zaczęły pojawiać się serwisy takiej jak Przesyłarka.pl - za pośrednictwem którym mamy dostęp do pełnej oferty tanich usług kurierskich w opcji od drzwi do drzwi. Korzystają z pośrednictwa brokera oszczędzasz nie tylko pieniądze ale i czas - kurier zjawi się po paczkę we wskazanym terminie i miejscu. To także możliwość wyboru usługi spośród czołowych firm kurierskich świadczących usługi międzynarodowe i krajowe.

Pamiętaj jednak, że niskie ceny usług kurierskich dotyczą paczek standardowych. Jeśli przekroczysz limity określające maksymalne wymiary i wagę przesyłki, firma kurierska doliczy dodatkowe dopłaty - a cena usługi wzrośnie.