18
N, Sie

Z życia wzięte

Sypialnia powinna być dla nas oazą spokoju, miejscem, w którym możemy się odprężyć i wypocząć. To intymne miejsce ma wpływ nie tylko na jakość naszego snu, ale również na relacje z partnerem. Jakie wybrać meble do sypialni i jak ją urządzić?

Oaza spokoju

Miejsce odpoczynku powinno być urządzone tak, by odznaczało się harmonią i spokojem. Odpowiednie ułożenie mebli, np. zgodnie z zasadami feng shui pozwoli na efektywny sen i przepływ dobrej energii. Choć dla niektórych chińska zasada brzmi śmiesznie i nie traktują jej poważnie, warto się do niej zastosować, ponieważ pomijając aspekt filozoficzny, tak urządza sypialnia jest po prostu ładna.

Łóżko

Podstawowy element każdej sypialni. Powinno być wygodne i odpowiednio duże. Łóżko warto podstawić pod ścianą i dobrać pasujący zagłówek, który daje poczucie bezpieczeństwa oraz ładnie uzupełnia przestrzeń nad łóżkiem. Warto również tak postawić łózko, aby widzieć drzwi z pozycji leżącej. Jeśli zależy nam na dodatkowej przestrzeni do przechowywania, można wybrać łóżko z szufladami. Natomiast, gdy chcemy zachować zasady zgodne z feng shui, powinniśmy z nich absolutnie zrezygnować. Jaki rozmiar łózka wybrać? Dla dwóch osób przyjmuje się, że minimalna szerokość powinna wynosić 140 cm. Jeśli powierzchnia pokoju nam na to pozwoli, warto wybrać większe łóżko, np. takie, które będzie miło 180 cm szerokości.

Szafki nocne

Feng shui głosi, że powinny znajdować się dwie, po jednej i drugiej stronie łóżka. Tak tez podpowiada praktyczność. Umieszczenie szafek nocnych pozwoli na postawienie na nich lampki lub odłożenie książki czy telefonu. Jakie szafki nocne wybrać? Możemy albo dopasować je do koloru łóżka, albo wybrać meble w zupełnie innym, kontrastowym kolorze. Wszystko zależy od naszego gustu.

Szafa

Jeśli sypialnia pełni również funkcję garderoby, konieczny będzie zakup pojemnej szafy. Możemy wybrać szafę wolno stojącą lub szafę pod zabudowę – wszystko zależy od naszych potrzeb i gustów. Jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, warto wybrać szafę w jasnym kolorze, która zamiast drzwi będzie miała duże lustro.

Dodatkowe wyposażenie

Im większa sypialnia, tym więcej możliwości. W małym pokoju oprócz łóżka i szafek nocnych może braknąc miejsca na dodatkowe meble. Jeśli jednak sypialnia jest sporych rozmiarów, możemy postawić w niej np. toaletkę. To bardzo pożądany element wyposażenia zwłaszcza przez panie. Możemy również zdecydować się na zakup fotela, na którym będziemy mogli poczytać przed spaniem książkę. Możliwości jest sporo, jednak należy pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością mebli – sypialnia powinna cechować się ładem i porządkiem, by móc w niej naprawdę wypocząć. Nadmiar wyposażenia może sprawić wrażenie bałaganu, dlatego warto zachować rozsądek i umiar.

Meblowe zakupy

Poszukując mebli do sypialni warto odwiedzić sklepy meblowe lub poszukać inspiracji na portalach internetowych, które zawierają wizualizacje różnych aranżacji. Pamiętajmy też, aby wybrać takie meble, które będą do siebie pasować. Jeśli wybrane przez nas meble są za drogie i przerosną odłożone na ten cel oszczędności, warto sprawdzić ofertę instytucji, które oferują pożyczki pozabankowe jak na przykład Profi Credit. Warto wiedzieć, że pożyczki pozabankowe często mogą być spłacane w ratach. Jeśli zależy nam na szybkim zakupie mebli do sypialni, pożyczki pozabankowe mogą nam pomóc w realizacji planu. Pamiętajmy jednak, aby odpowiedzialnie zaciągać takie zobowiązania finansowe i upewnić się, że nie będziemy mieli trudności w terminowym uregulowaniu należności.