Z życia wzięte

Mieszkanie deweloperskie czy mieszkanie z rynku wtórnego? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy kto planuje zakup mieszkania. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie? Przeczytaj artykuł i sprawdź czy szukasz nowego mieszkania czy mieszkania z drugiej ręki.

Mieszkania z rynku wtórnego

Ich popularność jest zdecydowanie mniejsza, mimo to wciąż jest sporo osób, które decydują się na takie właśnie rozwiązanie. Być może przyciąga je cena – bo mieszkania z rynku wtórnego są tańsze. Trudno mówić o konkretnych liczbach, bo w różnych miastach wygląda to różnie. Jeśli przykładowo weźmiemy mieszkania na sprzedaż Rzeszów to różnica w cenie między nowym mieszkaniem, a mieszkaniem z rynku wtórnego wynosi kilka procent. Należy jednak pamiętać, że kupując mieszkanie z drugiej ręki musisz zapłacić podatek. Jego wysokość to kilka procent wartości zakupionej nieruchomości. Można więc uznać, że cenowo wychodzimy na zero. Tym samym tracimy główną przewagę mieszkań z drugiej ręki.

Nowe mieszkania

Mieszkania deweloperskie wychodzą obecnie na duży plus. Po pierwsze – wartość mieszkania w miarę upływu czasu rośnie, a nie maleje, jak w przypadku mieszkań z drugiej ręki. Poza tym w momencie kupna inwestor wchodzi do całkiem nowego mieszkania, które od samego początku może urządzić według własnego uznania. Na duży plus jest oczywiście nowoczesna technologia – zarówno jeśli chodzi o materiały, technologie budowy czy wykończenia. Kupując nowe mieszkanie często dostajesz od razu gotowe pomysły na aranżacje. Nowoczesne osiedla to również szereg udogodnień takich jak windy, parkingi podziemne i naziemne, monitoring czy całodobowa ochrona.

Nowe mieszkania są zwykle bardziej ekonomiczne – choćby ze względu na stosowane nowe materiały czy rozwiązania takie jak solary czy panele fotowoltaiczne. Na tym polu mieszkania z drugiej ręki nie mogą konkurować z mieszkaniami deweloperskimi.

Właściwy wybór

Właściwy wybór wydaje się oczywisty. W dzisiejszych czasach, gdy stawiamy na komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo nowe deweloperskie mieszkania są najlepszym rozwiązaniem. To inwestycja, która się opłaca. Wie o tym spółka Wikana, która od lat buduje nowoczesne lokale mieszkalne, dopasowane do potrzeb różnych grup.

Jedną z najnowszych inwestycji jaką realizuje deweloper Wikana jest Osiedle Wikana Square w Rzeszowie. Jeśli szukasz nowych mieszkań o wysokim standardzie powinieneś zainteresować się tą ofertą.