21
N, Lip

Z życia wzięte

Urodziny dla dziecka mozna zorganizować na rózne sposoby. Jednym z ciekawszych pomysłów jest impreza przebierankowa. Trzeba się jednak do niej dobrze przygotować.

Dzieci w codziennym życiu bardzo lubią naśladować swoje ulubione postacie z bajek lub filmów. Mogłoby się wydawać, że przebieranie się za kogoś innego leży w ich naturze. Mogą sobie wyobrazić wtedy swój nowy wizerunek jako super bohatera ze specjalnymi mocami. To jeden z powodów, ze względu na które zorganizowana impreza urodzinowa z motywem dla dziecka może okazać się dobrym pomysłem. Czytając artykuł dowiesz się, jak wprowadzić swoje dziecko i jego przyjaciół na kilka godzin do innego świata, w którym będą tym, kim chcą (więcej o imprezach dla dzieci - http://wybuchowaniespodzianka.pl/impreza-dla-dzieci,b1.html).

Przebierane urodziny – Organizacja imprezy z motywem przewodnim

Przebierane imprezy zawsze przynoszą dzieciom dużo radości. Jedyną rozterkę, jaka może nas spotkać to wybór motywu przewodniego. Dzieci, a szczególnie najmłodsze, nie do końca zawsze wiedzą, jaką tematykę by preferowały. W ich głowie pojawia się wiele pomysłów i nie zawsze są zdecydowane. Wtedy powinniśmy lekko przejąć inicjatywę proponując motyw przewodni. Jeżeli chcielibyśmy zadowolić jak największą ilość gości, możemy wykorzystać sprawdzone pomysły. Pamiętajmy też, że dziewczynkom należy wymyśleć inny motyw jako alternatywę. Podając dwie tematyki do wyboru załatwiamy problem dając wybór dzieciom.

hat 2014559 640

Królowe i księżniczki - Która z kobiet, czy mam nie chciała być w dzieciństwie księżniczką? Dziewczynki już od najmłodszych lat zakładają różnego rodzaju korony, różowe sukienki i pantofelki, które mają sprawiać, że czują się jak na dworze królewskim. Organizując urodziny dla dziecka ze wspomnianym motywem przewodnim umożliwiamy im taką zabawę, o jakiej marzyły jednocześnie pozwalając na spełnianie marzeń.

Piraci – Istnieje mała szansa, że chłopcy będą chcieli przebrać się za księżniczki. Przecież oni chcą pokazać swoją siłę! Idealnym motywem, który sprawdza się nawet w sytuacji, gdy dzieci posiadają różne od siebie zainteresowania jest temat statku pirackiego. Wybór gadżetów w tym przypadku jest ogromny. Piraci mają tak dużo elementów stroju, że nawet przy jednym temacie może zdarzyć się sytuacja, że każdy chłopiec będzie wyglądał nieco inaczej od kolegów.

Jak poinformować gości o specyfice planowanego przyjęcia?

Wypada znacznie wcześniej powiadomić innych gości o rodzaju organizowanej imprezy. Najlepiej już podczas wysyłania zaproszeń wspomnieć na każdym z nich o planowanym motywie. Tylko wtedy rodzice przyjaciół naszych dzieci będą mieć pewność, że zdążą się przygotować.

Urodziny z motywem przewodnim - Skąd wziąć gadżety?

Przygotujmy się na sytuację, w której ktoś zapomniałby stroju. Mogłoby to nie tylko zepsuć humor gościom, ale też naszemu dziecku. Przecież chciałby widzieć swoich kolegów zadowolonych! Jeżeli przygotujemy wcześniej opaski na oczy, balony, korony dla księżniczek, kamizelki i innego rodzaju dodatki, zabezpieczymy się. Urozmaicą one też jeszcze bardziej spędzony czas (zobacz gadżety - http://wybuchowaniespodzianka.pl/).

Oprawa przyjęcia - Dodatki, o których warto pamiętać

Oprócz strojów podczas urodzin naszym dzieciom przydadzą się proste przekąski i zaplanowane zabawy. Drugimi z powodzeniem mógłby zając się jeden z zaangażowanych rodziców lub wynajęty animator. Wtedy mamy pewność, że cała impreza zadowoli dzieci starannie zaprojektowanymi pod ich preferencje zabawami.