21
N, Lip

Z życia wzięte

Istnieje przekonanie, że jesteśmy tym, co jemy. I choć dla niektórych brzmi to bardzo zabawnie, to prawda wcale nie chce być inna. Podobne zdania możemy budować, biorąc pod każdą strefę naszego życia. W tym jednak wypadku weźmy sobie pod lupę jedną z podstawowych czynności, jaką jest pranie. W ten oto sposób zyskujemy stwierdzenie: „jesteś tym, w czym pierzesz”.

NIE dla środków chemicznych

Zapewne wszyscy znamy to uczucie, gdy po ubraniu czystego i pachnącego T-shirtu, zaczyna nas swędzieć klatka piersiowa, ramiona, plecy… Nic wówczas nie jest w stanie wynagrodzić nam poczucia dyskomfortu, jakiego doświadczamy. Drapanie nie działa. Pojawia się ból głowy, wysypka. Kto jest temu winien? Odpowiedź może być tylko jedna. Winę za to ponoszą toksyczne związki chemiczne zawarte w zwykłym proszku do prania.

Więcej na: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Srodki-czystosci_Do-prania_Proszki-1412.html

Ekologiczne proszki do prania  jako bezpieczna alternatywa dla zwykłych środków piorących

W ostatnim czasie coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na szkodliwe aspekty środków czystości, które są używane na co dzień. Jest to bardzo dobra wiadomość, zważywszy na szereg problemów, jaki wywołują w środowisku, a tym samym w naszym życiu. Nafaszerowane przeróżnymi substancjami chemicznymi środki piorące wcale nie są obojętne dla skóry każdego z nas, a nawet więcej – one jej szkodzą.

Ekologiczne proszki do prania kontra zabrudzone pieluszki wielorazowe

Ekologiczne proszki do prania są zalecane szczególnie maluchom, których delikatna jeszcze skóra jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju alergie i uczulenia. Są one doskonałe do prania i pielęgnacji tkanin (w tym również pieluch) wykonanych z wiskozy, bawełny, wiskozy bambusowej, wełny i konopi. Wielu rodziców martwi jednak problem zatłuszczania, przez który pieluszki zazwyczaj tracą na swej chłonności. Wszystko to z uwagi na fakt, iż wiele ekologicznych proszków do prania w swoim składzie zawiera wysoki procent mydeł roślinnych, które osadzają się we włóknach, a więc zatłuszczają nam pieluszkę.

W trosce o jakość pieluszek malucha warto więc postawić na proszek o możliwie jak najniższym procencie tego mydła, jak m.in. BIO-D ekologiczny proszek do prania. Podobnie jak dostępne na rynku inne ekologiczne środki piorące, produkt marki BIO-D powstaje z naturalnych składników i nie zawiera najbardziej szkodliwych substancji takich jak: formaldehyd, chemiczny zmiękczacz mydeł, tłuszcz zwierzęcy, i wiele innych.

Coraz więcej osób na świecie dostrzega, iż tradycyjne środki piorące, oparte głównie na substancjach chemicznych przegrywają z ekologicznymi proszkami do prania. Czyste i pachnące ubrania niewywołujące wysypki? Po takiej reklamie, aż żal się nie skusić!