Z życia wzięte

Korytarz to miejsce traktowane z odrobiną dystansu, nie zawsze tak dopieszczony w detalach, jak inne pomieszczenia w naszych domach. Często jednak nie o chęci tu chodzi a pomysły. Korytarz to przestrzeń trudna w aranżacji ze względu na swoją niewielką ergonomiczność, głownie w niewielkich mieszkaniach.

  Kamień naturalny na ścianie korytarza

  W wielu przypadkach jest to podłużna i wąska powierzchnia z licznymi drzwiami lub szafami, które pełnią funkcję skrytek na rzeczy mniej w domu potrzebne albo rzadko używane. Niemniej korytarz to pierwsze pomieszczenie, gdzie witamy naszych gości. Dlatego warto zadbać o to, aby nasz dom zapraszał do środka już od progu. Korytarz pomimo swojej funkcjonalności powinien również być po prostu piękny. Również i w tym przypadku kamień naturalny okazuje się

  Aranżacje z kamienia dekoracyjnego na ścianie

  Korytarz w takiej aranżacji od progu informuje o niebanalnym wnętrzu całego domu. Zarówno jasny jak i ciemny kamień dekoracyjny to bardzo dobre rozwiązanie. Przestrzeń zyskuje bardzo przytulnego wyglądu, zarówno ta bardzo jasna, jak i przyciemniona. Smugi ciepłego światła, padające na kamień nadając wnętrzu odczucie pełne harmonii i spokoju. Kamień dekoracyjny na ścianie idealnie współgra z drewnem na podłodze. Można dodatkowo ścianę przyozdobić dziełem sztuki lub portretami domowników, co na pewno silnie zindywidualizuje to pomieszczenie. Ponadto kamień naturalny można połączyć z tapetą o ciekawej strukturze. Wówczas kamienna ściana nie zdominuje ani nie przytłoczy całego wnętrza.

  kamien naturalny w korytarzu

  Jeśli nie chcemy ryzykować i tworzyć całej kamiennej ściany możemy pokusić się tylko o fragment takiej dekoracji. Z całą pewnością to bardzo dobry pomysł w dekoracji korytarza. W tym przypadku sami decydujemy o miejscu paneli kamiennych i ich kształcie. Ciekawym projektem jest na przykład łuk nad drzwiami, prowadzącymi do innych pomieszczeń. Nadaje to wnętrzu rustykalnego charakteru i nawiązuje do sposobu budowania sprzed kilkuset lat.

  Nie tylko czerwona kamień nada charakteru. Dla miłośników wnętrz industrialnych oraz optycznie większych idealnym rozwiązaniem będzie biały kamień lub w delikatnym odcieniu szarości. Tego typu odwzorowanie bardzo często przychylnym okiem kobiecym odbierane jest milej w ich ukochanym miejscu jakim jest łazienka. Kamień naturalny o jasnych szklistych odcieniach niemal w punkt pasuje do małej łazienki którą należy doświetlić.

  bialy kamien w lazience

  Ale to jednak korytarz odgrywa kluczową rolę i to tam najczęściej dobierany jest kamień jako materiał wykończeniowy, więc warto wyposażyć to miejsce w duże lustro, które optycznie zwiększy powierzchnie i będzie istotnym dodatkiem kamiennej ściany. Bardzo dobrze z taką dekoracją współgrają wszelkiego rodzaju zielone rośliny. Surowy kamień może stanowić jednak zaproszenie do odwiedzin w naszym domu. Każdy powinien czuć się w takim wnętrzu wspaniale. Korytarz od dziś przestanie straszyć swoją banalnością i prostotą.

  Zachęcamy do wybierania ciekawych rozwiązań z użyciem tego materiały wykończeniowego - warto śledzić w tym względzie Poradnik aranżacji z kamienia