20
N, Paź

Z życia wzięte

Jeśli uważacie, że wyciskacze łez w obrazie „Planeta singli” czy „Kochaj i tańcz” są jak landyrnki, słodkie i zamulające, to… pewnie macie racje. Teraz króluje uczucie w całkiem innym stylu.

Miłość jutra

Każdy chyba pamięta „Igrzyska śmierci” film oparty na książce spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród widzów. Nic dziwnego, wątki miłosne nie stanowią całej atrakcji filmu. Są dozowane stopniowo między trzymającymi w napięciu zwrotami akcji. Ktoś mógł powiedzieć, że świat utkany w ten sposób jest zbyt fantastyczny, aby mógł być realny. Prawda jednak czyha na Was niżej.

Player One

Ten, kto śledzi wirtualną rzeczywistość od razu skojarzy film opowiadający o dzieciaku, który na 18-tke dostał gogle vr. Jak nie wiecie to odpalcie jakiś popularny kanał na YouTube z grami i na pewno jeden z filmików będzie o wirutalu. Zakładasz okulary i przenosisz się do rzeczywistości, którą do tej pory mogłeś zobaczyć w Player One. Nie widziałeś? Nic nie szkodzi zawsze możesz go przecież oglądnąć i nadrobić. Tym bardziej warto, że w połowie roku zapowiadana jest premiera Oculus Quest.

Niezgodna

Masz czasem wrażenie, że ktoś nie pasuje do danego miejsca, albo samemu doznajesz takiego uczucia. Może jesteś tym, który się odnajdzie w każdym praktycznie miejscu. Tak samo czuje się Tris. Świat społeczności w Chicago po czasie chaosów wywołanego konfliktami stara się zapanować nad ludzkimi słabościami. Odnajdujemy tu wątek klasyfikacji człowieka, oceny jego przydatności. Coś co już dzieje się powoli w Dalekiej Azji. Ludzie, którzy cenią sobie wolność wyboru nie przynależą do żadnej grupy. Tris udaje się ukryć swoje predyspozycje, a pomaga jej w tym ktoś charyzmatyczny i oczywiście przystojny.

Słodkie Love Story sprzed lat

Wyciskacze łez to nie jest domena polskiego kina ostatnich lat. Jest kilka bardzo uroczych filmów, w których nie zobaczymy ujęcia typu slow motion czy efektów sf. Za to w tle ujrzymy niezły kawałek historii, stylowe auta i rzeczywistość sprzed kilki dekad.

Sabrina

Piękna historia romantycznej miłości. Młodziutka Sabrina wraca z Francji i spotyka swój obiekt westchnień sprzed lat. Jednak los płata im figla i zamiast z Davidem, znanym kobieciarzem, łączy ją na zawsze z jego bratem – dotychczas twardo stąpającym po ziemi. To jest świetny film do obejrzenia w piżamie z najlepszą kumpelą. Tym bardziej, że to nie jedyny przykład wyśmienitego kinowego repertuaru sprzed lat.

Kogel Mogel

Kultowa polska komedia nie ma sobie równych. To film zrobiony po to, aby zrywać boki. Też chwyta za serce, tym bardziej, że sceny są nagrywane na naszym, polskim podwórku. Jedno jest pewne, z tego filmu dowiemy się, jak ważna jest pogoń za marzeniami. Bohaterka to nie usychająca z tęsknoty księżniczka, tylko rezolutna dziewczyna, która bierze sprawy w swoje ręce. I to mi się podoba! Mając chwilę czasu na feriach zawsze można sprawdzić jak wygląda najnowsza część tej słynnej komedii. „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” grają jeszcze w sieci OH-Kino w Mysłowicach i Wrocławiu.

Źródła:

  1. http://www.kulturapopularna.pl/jaki-film-obejrzec-z-dziewczyna - "Jaki film obejrzeć z dziewczyną?" - [stan z 2019-02-24].
  2. http://www.bpcomp.pl/jak-spedzic-czas-wolny - "Jak spędzić czas wolny?" - [stan z 2019-02-20].