Czy wiesz, że...

Obecnie większość gospodarstw domowych korzysta z wody wodociągowej, o której jakość dbają zakłady. Jej parametrom nie można nic zarzucić, ponieważ idealnie wpasowują się w normy obowiązujące w Polsce. Dlaczego więc wiele rodzin nie jest w pełni zadowolonych z wody płynącej z ich kranów?

Choć woda dostarczana z zakładów wodociągowych musi spełniać wszelkie normy obowiązujące w stosunku do wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, to nie wszyscy są z niej w pełni zadowoleni.

Warto pamiętać, że co ujęcie, to indywidualny odbiorca, który ma inne oczekiwania wobec wody, którą użytkuje. W każdym miejscu woda może mieć nieco inną jakość, jednak polskie rodziny najczęściej narzekają na:

  • niewłaściwy smak i zapach wody, przez który całkowicie rezygnują z jej spożywania, poszukują innych źródeł, na przykład w postaci wody butelkowanej
  • kamień w czajniku i na armaturze, dużą ilość wykorzystywanych środków czystości przy znikomych efektach, częste awarie urządzeń mających styczność z wodą
  • na swędzącą, zaczerwienioną, przesuszoną skórę po kąpieli lub nasilenie się reakcji alergicznych przy kontakcie skóry z wodą

Skąd się biorą te niedogodności?

Niekorzystny smak i zapach wody

Przyczyną niewłaściwego smaku i zapachu wody może być stan magistrali w budynku docelowym. Instalacje często nie są wymieniane przez wiele lat, a wewnątrz mogą znajdować się złogi osadu oraz substancje, które podczas przepływu dostają się do wody i zmieniają jej właściwości organoleptyczne na niekorzystne.

Czasem konsumenci rezygnują z picia kranówki z powodu wyczuwalnego chloru, pozostałości dezynfekcji lub obecności innych związków chemicznych pogarszających odczucia smakowe i zapachowe. Te substancje nie mają wpływu na nasze zdrowie, jednak wpływają na właściwości organoleptyczne wody.

Kamienny osad

Wysoki stopień twardości wody to jeden z kłopotów, z którym gospodarstwa domowe zmagają się najczęściej. Twarda woda nie jest groźna dla zdrowia, jednak powoduje wiele nieprzyjemności w trakcie codziennego użytkowania w gospodarstwie domowym, naraża na ponoszenie dodatkowych kosztów, znacznie obniża komfort życia i prowadzi do skrócenia żywotności wielu domowych urządzeń.

Podczas podgrzewania lub przepływu twardej wody przez rury i fragmenty urządzeń, wytrąca się z niej kamienny osad i to on właśnie jest główną przyczyną wszelkich niedogodności. 

twarda woda osad

Kamienny osad stanowi przyczynę strat energii cieplnej. Już 2 mm w kotle grzewczym potrafią zmniejszyć jego wydajność o 20%. Kamień prowadzi do miejscowych przegrzań lub niedogrzań i ma wpływ na wydajność całej instalacji poprzez zmniejszenie światła rur.

Osad po twardej wodzie gromadzi się na częściach pralki, zmywarki, ekspresu do kawy, prowadząc do ich awarii, które potrafią być dość kosztowne w naprawie.

Wygląd potraw i napojów gorących, przy wykorzystaniu twardej wody do ich przygotowania, będzie mniej estetyczny. Z łatwością będzie można w nich zauważyć białe, niewielkie cząstki osadu.

Twarda woda sprawia, że środki czystości nie są wystarczająco wydajne. Potrzeba zużyć ich o wiele więcej, by osiągnąć założone efekty. Ponadto kamień jest bardzo trudny w usuwaniu – wymaga silnych środków i długotrwałego szorowania. Naczynia po wizycie w zmywarce mogą stać się matowe, a prane tkaniny szorstkie.

W rozporządzeniu dopuszczalne normy sięgają 500 mg CaCO3/l wody, natomiast osad może zacząć odkładać się już przy twardości wynoszącej około 178 mg CaCO3/l.

Zaczerwieniona skóra po kąpieli

Jeśli woda charakteryzuje się wysoką twardością i zawartością chloru, nie będzie przyjazna podczas kąpieli, zwłaszcza dla osób z delikatną skórą oraz dzieci.

Chlor powoduje zaczerwienienia, występowanie niedoskonałości, nasilanie się alergii. Jest substancją drażniącą dla skóry. Z kolei przez twardą wodę niedokładnie spłukują się kosmetyki. W ten sposób dochodzi do znacznego przesuszenia skóry. Ponadto włosy mogą stać się matowe i bardzo suche. Czasem problem jest na tyle duży, że nie radzą sobie z nim nawet kosmetyki z wyższej półki. 

woda do kapieli

Wodę, z której korzystamy na co dzień da się jednak doprowadzić do właściwości spełniających oczekiwania domowników. Bardzo prostym i niewymagającym wiele miejsca na montaż sposobem jest nowość od marki Ecoperla – urządzenie 2 w 1 Ecoperla Hero.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero i nic więcej!

Ecoperla Hero to niezwykłe połączenie zmiękczacza wody działającego na zasadzie wymiany jonowej oraz kolumny węglowej filtrującej w oparciu o węgiel aktywny. Wszystko zamknięte w kompaktowej obudowie, która dzięki swoim wymiarom zmieści się nawet w naprawdę niewielkich pomieszczeniach gospodarczych.

Nowe urządzenie od Ecoperla posiada aż 40 litrów złoża filtracyjnego składającego się z 2 różnych pod względem właściwości materiałów. 10 litrów wierzchniej warstwy stanowi wysokiej klasy węgiel aktywny, natomiast reszta to monosferyczna żywica jonowymienna.

Najważniejsze zalety węgla aktywnego to:

  • Usuwanie z wody zanieczyszczeń odpowiedzialnych za pogarszanie smaku, zapachu i barwy (chodzi tu między innymi o chlor, jego pochodne, resztki dezynfekcji, związki organiczne)
  • Ochrona żywicy monosferycznej przed cząstkami obniżającymi jej trwałość i wydajność
  • Impregnacja srebrem zapewnia barierę zapobiegającą rozwojowi mikroorganizmów i wystąpieniu skażenia bakteriologicznego

30 litrów żywicy monosferycznej czyni z Ecoperla Hero pełnowartościowy, duży zmiękczacz wody, będący w stanie zapewnić miękką wodę nawet dużym rodzinom.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest bardzo łatwy w montażu i praktycznie nie wymaga programowania.

ecoperla hero 2 w 1

O niskie koszty eksploatacji dba Ecoperla Perfect System, czyli autorski system ustawień głowicy sterującej kompatybilny z przepływem przeciwprądowym. Zapewnia zrównoważoną pracę, wydłuża żywotność złóż, zmniejsza zużycie wody i soli na regenerację.

Każdy komponent w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero pochodzi od znanych w branży uzdatniania wody producentów. Kabinet oraz głowica sterująca są dziełem współpracy Ecoperla z amerykańskim producentem Clack. Żywica monosferyczna Lewatit jest produkowana w fabrykach niemieckiej firmy Lanxess, natomiast kokosowy węgiel aktywny impregnowany srebrem pochodzi z Włoch.

Instalacja Ecoperla Hero niweluje potrzebę zakładania dodatkowych filtrów narurowych z węglem aktywnym lub filtrów kuchennych w celu poprawy walorów wody. To niezwykłe urządzenie jest w stanie zapewnić miękką wodę na cały dom oraz smaczną wodę pitną. Czego chcieć więcej?

Moc korzyści dla całej rodziny!

W każdym gospodarstwie domowym woda może być takiej jakości, by już więcej nie powodować argumentów do narzekania.

Ze zmiękczaczem wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero można mieć wodę idealną do kąpieli, picia, przyrządzania napojów i potraw, prania, sprzątania, prasowania, obsługi kotła grzewczego i urządzeń AGD. Dzięki jednemu produktowi można sporo zaoszczędzić na kupowaniu wody butelkowanej i walce z kamieniem. Ta inwestycja na pewno się zwróci nie tylko pod względem finansowym, ale również w postaci ogromnego komfortu dla całej rodziny. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie ZeStudni.pl