Turystyka

Plaża w Świnoujściu mierzy aż 200 metrów szerokości oraz 10 km długości i nadal powiększa się w wyniku procesów naturalnych. Na tak rozległym obszarze znalazło się specjalnie wydzielone miejsce zarówno dla nudystów, jak i właścicieli psów, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez swoich pupili. Wybierz odcinek plaży idealny dla Ciebie!

Różnorodne kąpieliska

Jak dowiedzieć się można z bloga West Baltic Resort (http://westbaltic-resort.pl/plaza-swinoujscie.html), Świnoujście oferuje zróżnicowane możliwości wypoczynku i plażowania. Wydzielona została również plaża dla nudystów o długości 2 kilometrów. Odcinek ten usytuowany jest na granicy polsko-niemieckiej, gdzie Świnoujście sąsiaduje z  Alhbeck. Obie miejscowości charakteryzują się walorami uzdrowisk nadmorskich. Plaża chętnie odwiedzana jest przez nudystów i naturystów obojga narodowości. Nie ma większych ograniczeń, które zakazywałby swobodnego plażowania nago. Ten odcinek wybrzeża przeznaczony jest dla wszystkich, bez względu na płeć czy wiek. Jeśli zależy Ci na ładnej, równomiernej opaleniźnie, możesz bez żadnych przeszkód udać się na ten fragment świnoujskiej plaży. Odcinek został oznakowany, dzięki czemu osoby spacerujące wzdłuż plaży są informowane o wejściu na plażę nudystów. 

Dla właścicieli psów

Ponadto Świnoujście jest pierwszym polskim miastem, które wyznaczyło na plaży specjalny obszar, na którym można przebywać z psami. To również doskonałe miejsce do swobodnych zabaw z czworonogiem, ganiania po piasku czy wspólnych kąpieli morskich. Opiekunowie mogą wyprowadzać swoich pupili na terenie 1000 m², z bezwzględnym zakazem poruszania się na terytorium Wolińskiego Parku Narodowego. Na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego można spacerować z psem po plaży oraz wzdłuż wyznaczonych szlaków. Ten obszar wybrzeża jest regularnie sprzątany. Ruchome wydmy zostały odgrodzone, co chroni środowisko naturalne i ułatwia zadanie właścicielom. O odpowiednią czystość na psiej plaży mogą zadbać jednak sami właściciele - na tym odcinku dostępne są darmowe zestawy do sprzątaniu po swoim ukochanym pupilu. Na plażę dla zwierząt zaglądają jednak nie tylko właściciele szczekających czworonogów, ale również opiekunowie królików.