Z życia wzięte

Decydując się na włącznie drewna w skład materiałów, którymi będziemy ocieplać dom musimy pamiętać o jego właściwym przechowywaniu. Drewno to doskonały materiał, dzięki któremu utrzymamy stałą temperaturę w naszym domu. Możemy nim palić w piecach odpowiedzialnych za centralne ogrzewanie, jak i kominkach, które nie tylko zapewnią ciepło, ale i wprowadzą niepowtarzalny, romantyczny klimat do każdego wnętrza.

Stojaki na drewno – czym są?

Drewno poza walorami estetycznymi jest niezwykle funkcjonalne. Może służyć jako materiał do tworzenia prac artystycznych, modna w ostatnich latach dekoracja czy opał. Przed zakupem tegoż materiału każdy, kto pragnie wykorzystać je w domu powinien zastanowić się nad sposobem jego przechowywania. W ostatnich latach, wraz z popularyzacją tego materiału, na rynku pojawiło się wiele firm oferujących różnego rodzaju stojaki na drewno. Dotychczas niedoceniane, dziś charakteryzują się połączeniem funkcjonalności oraz nowoczesnego designu. 
Największą zaletą stojaków na drewno jest ich funkcjonalność. Możemy je umieścić w ogrodzie jak i blisko kominka znajdującego się w domu. Połączenie ciepłego koloru drewna oraz zimnej stali zawsze będzie modne. O ile wygodniejsze dla mieszkańców jest ustawienie tego niewielkiego elementu wyposażenia w domu. Dzięki temu rozwiązaniu unikniemy wychodzenia na zewnątrz po drewno w zimne, deszczowe dni.

Stojaki na drewno – jak wybrać?

Decydując się na zakup stojaka na drewno należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Konstrukcja, z której został wykonany musi być stabilna oraz sztywna. Najlepiej aby była wykonana z profilowanych rurek, blaszek oraz podkładek, które wzmocnią konstrukcję. Długą żywotność stojaka zapewni stal nierdzewna, której niestraszne niekorzystne warunki atmosferyczne i rdza. Łatwy montaż przyda się, gdy będziemy chcieli przenieść stojak w nowe miejsce. Niezwykle przydatne są załączone do zestawu podkładki, które ochronią nasze podłogi przed porysowaniem. Wszystkie wymienione elementy posiadają stojaki GRAB-1 oraz GRAB-2. Ich obecność gwarantuje szybkie oraz sprawne rozpalenie ognia. Umieszczone w dowolnym miejscu dadzą właścicielowi komfort, zdejmując z jego barków kłopot związany z przechowywaniem drewna.

Stojaki na drewno a wentylacja drewna

Przechowując drewno musimy pamiętać o jeszcze jednej, niezwykle ważnej rzeczy. Drewno należy przechowywać w taki sposób, aby w swobodny sposób mogła dokonywać się wentylacja drewna. Stojaki GRAB-1 oraz GRAB-2 gwarantują doskonałą cyrkulację powietrza, tzn. iż drewno jest w odpowiedni sposób wentylowane oraz chronione przez zawilgoceniem. Niezwykle łatwe w montażu oraz kompaktowe nadają się zarówno do ogrodu jak i przestrzeni mieszkalnej. Do każdego zestawu dołączone są dwa klucze, podkładki chroniące parkiet przed uszkodzeniem, niezbędne do montażu śruby oraz instrukcja obsługi, w której krok po kroku wyjaśniono kolejne etapy montażu. Wybierając stojak na drewno GRAB-2 możemy być pewni, iż zostanie z nami na wieczność.