20
Śr, Lis

Z życia wzięte

Współczesny czas różni się od tego, który towarzyszył ludziom jeszcze kilka temu. Jest zdecydowanie szybszy i bardziej efektywny. Odmierzane dni i godziny liczą sukcesy, ambicje i plany. Jego przedstawiciel - zegarek - dumnie reprezentuje i kontroluje wszystkie życiowe czynności. Również i współczesna funkcja czasomierza odgrywa zupełnie inną rolę.

Tradycyjne wskazówki

Tarcza nowoczesnego zegarka pozornie niczym nie różni się od tych, które funkcjonowały w przeszłości. Wydawać by się jednak mogło, że wskazówki poruszają się jakoś zdecydowanie szybciej. Chyba właśnie dlatego, przerażeni użytkownicy, w swoim czasie, woleli przerzucić się na sprawdzanie godziny na ekranie smarfona. Mimo to, klasyka gatunku wróciła i przechodzi obecnie renesans swojego użytkowania stając się także ikoną stylu i elegancji. Zegarek męski opasający nadgarstek, bardzo często odzwierciedla gust i charakter użytkownika. Stanowi niebagatelny i zawsze zauważalny dodatek świadczący o poczuciu mody. Niezależnie do stylu, jaki mężczyzna preferuje - szeroki wybór tych produktów zawsze potrafi trafić w upodobania, nawet najbardziej wymagające. Szeroka gama kolorystyczna, nowoczesne funkcje i różne rodzaje opasek zawsze nadają szyku i wdzięcznie dopasowują się do męskiej dłoni. Atrybutem przemawiającym za klasyką jest także długa żywotność, czyli wytrzymała bateria. Wady ? Dostrzegają je najczęściej elektroniczni maniacy, ponieważ wiadomym jest, że tradycyjny zegarek pozbawiony jest szeregu innowacyjnych modułów, jakimi można się pochwalić, oraz wymaga ręcznego ustawiania.

Innowacja na ręce

Zegarek meski idąc z duchem czasu ewoluował w smartwatcha by trafić w gusta kochających nowinki technologiczne. Trzymając przysłowiowego "wróbla w garści" można stwierdzić, że cały, wirtualny świat zamknięty jest w opasce na ręce. To przełom w dziedzinie elektroniki, który podbił męskie serca, ponieważ jak wiadomo, mężczyźni kochają gadżety. Opatentowanie tego wynalazku przyniosło niespodziewany efekt i wprowadziło nową erę - brak wyjmowania telefonów z kieszeni celem sprawdzenia połączenia, wiadomości lub e-maila. Współczesne społeczeństwo, w tym również mężczyźni, jako świadomi wielu rzeczy, takich jak aktywność fizyczna, lub zdrowe odżywianie, w pełni wykorzystują to urządzenie. Smartwatch dzięki wbudowanym lub możliwym do pobrania aplikacjom, współpracuje z użytkownikiem w każdej dziedzinie życia. To spersonalizowane urządzenie biegnie, wraz z pędzącym czasem, ale zapatrzeni w niego fascynaci, często zapominają o upływających godzinach, będąc pochłonięci innymi funkcjami. Oczywistym jest, że rynek proponuje wiele wersji - tańszych i droższych. Często właśnie od ceny zależy jego przyciągający design, urozmaicenie i właściwości. Może to zatem stanowić wadę, ale nie jedyną. Jak każda nowinka "naszpikowana" elektroniką, posiada on ograniczoną żywotność, oraz częstą problematyczność w ładowaniu baterii.

Tradycja kontra technologia

Podsumowując i zestawiając z sobą sprzęty, które wydawać by się mogło, mają jedną, wspólną funkcję - mierzenie czasu - można dojść do wniosku, że zupełnie się od siebie różnią. Każdy z nich posiada szereg zalet, ale także kilka znaczących wad, dlatego przeznaczone są dla różnych grup odbiorców, którzy wyznają inne predyspozycje i upodobania. Pewnym jest jednak, że zegarek męski to zawsze wyznacznik dobrego stylu, gustu i elegancji. Niewielki gadżet z ogromną i ponadczasową duszą.