17
N, Lis

Z życia wzięte

Różnego rodzaju festyny, imprezy organizowane przez szkoły czy inny placówki oświatowe, a także osoby prywatne, takie jak wesela czy ważne rocznice. Co łączy te wszystkie eventy? Bardzo często ich wspólną cechą okazuje się fakt, że niezbędne staje się zapewnienie odpowiednich warunków do wykonania na żywo muzyki. To wymaga różnego sprzętu – zazwyczaj bardzo drogiego i niedostępnego dla większości z nas. Dlatego planując tego typu imprezy warto wszystkie niezbędne urządzenia wynająć, zapewniając sobie tym samym ich obsługę przez profesjonalistów.

 

  1. Wynajem scen estradowych na imprezy

  2. Wynajem podestów scenicznych i nagłośnienia

  3. Wynajem sceny wraz z wyposażeniem

Wynajem scen estradowych na imprezy

W zależności od wielkości danego eventu, możemy zdecydować się na wynajem podestów scenicznych lub dużej sceny. To pierwsze rozwiązanie najlepiej sprawdzi się, jeśli w imprezie nie bierze udział wielu gości i żaden z nich nie będzie miał problemów z dostrzeżeniem tego, co dzieje się na estradzie. Większa scena będzie jednak niezbędna, jeśli organizujemy większą imprezę. Wówczas osoby stojące w tylnych rzędach mogą mieć problemy z wygodną obserwacją występujących – warto więc zainwestować w wyższą i lepiej eksponowaną estradę.

Wynajem podestów scenicznych i nagłośnienia

Organizując imprezę plenerową musimy zadbać nie tylko o wynajem podestów scenicznych. Aby zapewnić występującym podczas eventu artystom odpowiednie warunki do zaprezentowania swojej twórczości, należy również dostarczyć na miejsce dopasowane do specyfiki koncertu nagłośnienie. To jednak dopiero połowa sukcesu, bo sprzęt nagłaśniający wymaga fachowej obsługi – a tej nie zapewnią organizatorzy. Dlatego warto wybrać firmę, która dostarczy nie tylko podest sceniczny lub estradę, ale także nagłośnienie wraz z pracownikami przeszkolonymi w jego prawidłowego konfiguracji i obsłudze.

Wynajem sceny wraz z wyposażeniem

Wyposażenie sceny na różnego rodzaju eventy oczywiście nie kończy się na nagłośnieniu. Równie ważne okazują bowiem pozostałe elementy wyposażenia sceny oraz widowni. Podczas imprez, w których uczestniczy wiele osób bardzo istotne będą barierki, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo wszystkim gościom. Nie sposób zapomnieć również o agregatach prądotwórczych, bez których organizacja imprezy plenerowej często jest niemożliwa. Pamiętajmy też, że moc tego urządzenia koniecznie powinna być dostosowana do zapotrzebowania energetycznego wszystkich używanych podczas koncertu sprzętów – a najlepiej nieco je przewyższać. Wszystkie niezbędne elementy wyposażenia możemy wynająć na stronie eventserwis.com.

undefined