Czy wiesz, że...

Firma, która nie potrafi zadbać o czystość własnej przestrzeni użytkowej, nigdy nie będzie poważnie traktowana przez swoich kontrahentów. Zasada ta - choć oczywista - wciąż jest rzadko przestrzegana przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Owszem, zawsze można "pójść po kosztach" i zamiast porządnej maszyny wybrać klasyczny mop. Czy jednak zawsze ma to sens?

Zasadność inwestycji a czysta podłoga

Faktycznie, maszyna czyszcząco-szorująca będzie zbędną inwestycją w przypadku małych pomieszczeń o powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Jeśli jednak mamy do czynienia z większymi pomieszczeniami, zasadność zakupu takiego sprzętu staje się oczywista. W poniższym zestawieniu przedstawiamy trzy maszyny, których zakup warto przeanalizować.

Wariant I: dla oszczędnych

Nilfisk SC351 jest maszyną czyszczącą przeznaczoną do pomieszczeń o łącznej powierzchni 800 metrów kwadratowych. Jej małe rozmiary znacznie ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Urządzenie jest zasilane za pomocą akumulatora, co korzystnie wpływa na jego mobilność i zasięg. Ta jednotarczowa maszyna czyszcząca umożliwia również zbieranie brudnej wody i to zarówno podczas jazdy do przodu, jak i do tyłu. Nilfisk SC351 charakteryzuje się dość pojemnym (jak na tą klasę urządzeń) zbiornikiem na wodę, którego pojemność wynosi 11 litrów. Moc maszyny to 450 W.

automat do czyszczenie podlog nilfisk sc 351

Wariant II: dla ekonomicznie zrównoważonych

Nilfisk SC450 to sprzęt, który łączy w sobie cechy niewielkich, mobilnych maszyn czyszczących i dużych, kompleksowych rozwiązań. W zależności od modelu, urządzenie może być zasilane wprost z sieci, lub baterii. Maszyna charakteryzuje się sporą mocą znamionową (do 1650 W). Nilfisk SC450 jest prosty w obsłudze, dzięki czemu poradzi sobie z nim nawet początkujący użytkownik. Zabudowane gumy ochronne zabezpieczają strukturę maszyny przed uszkodzeniem. Sprzęt ten jest cichy (do 70 dB) i wydajny. Zainstalowane w nim zbiorniki wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

nilfisk sc450 dobre urzadzenie do mycia posadzek w sklepach

Wariant III: dla wymagających

Viper Fang 32T to prawdziwe monstrum, którego wydajność robocza przekracza 2800 metrów kwadratowych na godzinę pracy. Urządzenie to charakteryzuje się modułową budową, wytrzymałą konstrukcją i niską mocą akustyczną na poziomie prawie 70 dB. Maszyna posiada pojemne zbiorniki (do 75 litrów) i wydajny silnik ssący o mocy 560 W. Viper Fang 32T charakteryzuje się bardzo dobrą manewrowością i - co równie istotne - posiada dodatkowy napęd. Rozbudowany zakres funkcji urządzenia, umożliwia efektywne czyszczenie w każdych warunkach.

maszyna do czyszczenie podlog o duzej wydajnosci viper fang 32t z trakcja

Wybierając pomiędzy modelami zasilanymi z sieci, lub akumulatora, warto uwzględnić stosunkowo dużą masę tych drugich. W przypadku konieczności mycia podłóg na kilku poziomach, na które nie dociera winda, ich przenoszenie może być bardzo utrudnione.

Podsumowanie

Maszyny czyszcząco-szorujące to sprzęt, który jest niezbędny w większości firm. W dłuższej perspektywie czasowej jego zakup pozwala na spore oszczędności, wynikające z usprawnienia i przyspieszenia procesu mycia i osuszania podłóg.

Źródło: https://pracabezszefa.pl/maszyna-do-mycia-podlog