Czy wiesz, że...

W dzisiejszych czasach przelew środków z konta na konto w innym banku nie stanowi większego problemu, ale co zrobić gdy chcemy przelać pieniądze za granicę?

Gdy otworzono granice w Unii Europejskiej przemieszczanie się pomiędzy krajami nie jest problemem. Trudności zaczynają się w chwili, gdy chcemy przesłać pieniądze pomiędzy krajami w Unii Europejskiej jak i poza nią. W dobie wszechobecnej elektroniki i informatyki wydawałoby się to bardzo proste, lecz czy na pewno takie jest?

Przelew międzynarodowy

Jedną z możliwości przesłania środków pieniężnych pomiędzy dwoma bankami w różnych państwach jest zwykły przelew międzynarodowy. Wydawać się może, że jest to rozwiązanie najprostsze i najszybsze. Niestety tak nie jest. Przelew z banku w jednym kraju do banku w drugim kraju przysparza kliku problemów. Po pierwsze trzeba znać dokładny numer konta w banku za granicą, po drugie musimy znać kod SWIFT banku do którego chcemy przelać pieniądze, a po trzecie jak już przebrniemy przez wszystkie formalności dowiadujemy się, że taki przelew pieniędzy może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Platforma Revolut

Nieporównywalnie najatrakcyjniejsza oferta przelewów zagranicznych oferowana jest przez platformę REVOLUT, która poza przelewami krajowymi i zagranicznymi oferuje także szereg innych usług, takich jak obsługa kart pre-paid, wymiana walut, płatności peer-to-peer oraz kryptowalut. Brytyjska platforma umożliwia również swoim klientom zakładanie subkont w różnych walutach, za pomocą których można zlecać przelewy zagraniczne i dokonywać płatności w różnych walutach, a co najważniejsze zupełnie za darmo!

Na platformie Revolut możemy skorzystać z bardzo ciekawej promocji. Każdy użytkownik aplikacji, który poleci znajomemu usługi tej platformy i jeżeli polecona osoba założy konto, przejdzie pomyślnie weryfikację i wpłaci na konto środki, wówczas osobie polecającej przyznane zostaną 33 PLN. Na promocji Revolut zyska także osoba polecona, która otrzyma również taką samą sumę. 

Western Union

Kolejnym sposobem na przekazanie pieniędzy za granicę jest przekaz przez Western Union. Jest to dużo prostszy i szybszy sposób na wysłanie pieniędzy, lecz niestety taki przekaz kosztuje bardzo dużo, a wysokość opłaty jest uzależniona od wysokości przekazu i kraju do którego wysyłamy pieniądze.