Turystyka

Brazylia to zdecydowanie kraj dla miłośników przyrody i zieleni. Znajdziecie tu prawdziwe cuda natury i odpoczniecie podziwiając jedne z najpiękniejszych zakątków świata. Nie zabraknie wodospadów, przepięknych rejonów okolicy Amazonki oraz zapierających dech w piersiach lasów równikowych. Znajdzie się również coś dla miłośników plażowania. Zatem co warto zobaczyć w tym przepięknym kraju Ameryki Południowej? Dowiecie się tego z poniższego artykułu!

 

Wodospady Iguazu

To niezwykłe i panoramiczne widoki oraz niezapomniane spotkanie z ogromną siłą przyrody. Wodospady naprawdę robią wrażenie! Znajdują się na granicy argentyńsko-brazylijskiej, jednak zdecydowana większość obszaru wodospadu znajduje się po stronie argentyńskiej. Szerokość wodospadu rozciąga się na 2 km i składa się z aż 275 odrębnych progów skalnych. Szum wody słyszany jest w promieniu 20 km! Ciekawym faktem jest to, że granica państw Brazylii i Argentyny przebiega dokładnie przez tak zwaną Diabelską Gardziel, czyli największą kaskadę wodospadu. Woda w tym miejscu spada z aż 82 metrów, więc wysokości większej niż wodospad Niagara!

 https://planetescape.pl/kraj/brazylia/

Rezerwat Pantanal

To rezerwat wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest on zarazem największym na świecie rezerwatem obejmującym tereny podmokłe i bagniste, w którym możliwa jest obserwacja tysiąców zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przeprawę przez ten cud natury można pokonać pieszo, konno lub łodzią. Zależy w jaki zakątek rezerwatu się udać i ile będziecie mieli czasu na jego odkrywanie.

Bonito, czyli jaskinie i Rio da Prata

To raj dla miłośników aktywnego wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Bonito to mnóstwo śródskalnych komnat, rwące rzeki oraz unikatowa flora i fauna. Również tutaj możliwe jest niezapomniane snurkowanie w krystalicznych wodach Rio da Prata.

Kliknij tutaj i zobacz jak przygotować się do wyjazdu do Brazylii!

Diamantina

To miasto poszukiwaczy złota, leżące we wschodniej części Brazylii w górach Serra do Espinhaço. W przeszłości było to zagłębie wydobycia diamentów i złota. Dziś jest tylko wspomnieniem przygód poszukiwaczy drogocennych surowców z XVIII wieku. Zabytkowa część miasta wraz z barokowymi zabytkami architektury okresu kolonialnego została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Dziewicza Amazonia

Jeśli nie jesteście miłośnikami miast i plażowania polecamy wyprawę do samego serca Amazonii. Istnieje możliwość zakwaterowania w eco lodge’u który poza pełnym wyżywieniem zapewnia również wycieczki z przewodnikiem. Naszym zdaniem naprawdę warto - będziecie mieli okazję poczuć się jak w raju! Więcej szczegołów tutaj ←.

Będąc w tym rejonie Brazylii warto odwiedzić również Manaus, czyli największe miasto Amazonii.

Jak Brazylia do Rio do Janeiro

Jest to niezwykle malowniczo położone miasto Brazylii i jednocześnie najcześciej wybierane miasto w tej części świata. Warto się w nim zatrzymać na kilka dni, aby odpocząć na plażach i poczuć klimat tego nowoczesnego miasta. Jest to jednak również kraj kontrastów ponieważ wielkomiejski świat ściera się tak zwanymi dzielnicami favelas, które słyną z przestępczości i biedy. Mimo wszystko polecamy odwiedzenie tego miasta z czystej ciekawości jak wygląda dawna stolica Brazylii.

Olinda

Miasto to leży w stanie Pernambuco nad Oceanem Indyjskim, jest więc doskonałym miejscem dla miłośników klimatycznych miasteczek i plażowania. Samo miasto jest wyjątkowe, ponieważ zostało ono założone 1530 roku i spacerując po nim ma się wrażenie, że czas się zatrzymał. Można tutaj podziwiać wiele zabytków brazylijskiego gotyku. Oprócz przepięknych plaż i możliwości odpoczynku, atutem tego miejsca jest malownicze położenie na wzgórzu.

Salwador pełen magii

To zdecydowanie miejsce dla miłośników imprez i głośnego, kolorowego otoczenia. To właśnie tutaj będziecie mogli poczuć klimat i kulturę brazylijczyków. Ponadto miasto ma do zaoferowania przepiękne plaże na przedmieściach, ale również te miejskie są niczego sobie. Salwador i jego klimat są nie podrobienia i naprawdę warto o niego zahaczyć podczas swojego pobytu w Brazylii.

Niezależnie od tego czy wybierzecie dziewiczą przyrodę czy tętniące życiem miasta wyprawa do Brazylii będzie na pewno niezapomniana. Tamtejsza kultura, radość i entuzjazm udzielą Wam się i wrócicie do domu naładowani pozytywną energią. Polecamy podróż do tego malowniczego kraju jako odtrutkę od naszej nieco zimniejszej i mniej kolorowej rzeczywistości. Może dzięki temu uda Wam się zaczepić nieco słońca w życiu u nas? Kto wie!