Z życia wzięte

Zapewne wiele z nas wielokrotnie miało problem z decyzją, jaki prezent wybrać dla swojego dziadka, taty, brata czy męża. Faktycznie nie jest to łatwe zadanie, mimo, że sklepy oferują całe mnóstwo produktów dedykowanych właśnie mężczyznom. Mimo to, istnieje rzecz, z której z pewnością ucieszy się ogromna część panów. A są to tylko albo aż odpowiednio dobrane męskie perfumy.

Panowie sami zwykle nie chcą kupować sobie perfum, bo uznają to za zbędny wydatek. Dlatego właśnie ich święto to doskonała okazja, żeby sprezentować im flakonik perfum, które podkreślą ich osobowość i będą mogły towarzyszyć im nie tylko przy okazji rodzinnych uroczystości czy wielkiego wyjścia, ale przede wszystkim na co dzień. 

Jak wybierać męskie perfumy?

Czasy, kiedy na półkach można było znaleźć zaledwie jedne perfumy męskie już dawno odeszły w zapomnienie. Dziś oferta zapachów dla panów jest równie bogata, co ta dedykowana kobietom. Dzięki temu możemy niemal do woli przebierać w zapachach, aby ostatecznie wybrać ten, który spodoba się osobie obdarowywanej. Tylko co wybrać i jak najlepiej szukać tego idealnego zapachu? Jeśli chodzi o główne nuty zapachowe, to mamy do wyboru przede wszystkim aromaty 

  • cytrusowe,
  • drzewne, 
  • orientalne, 
  • skórzane. 

Jeśli natomiast chodzi o sposób wyboru zapachu, należy się kierować kilkoma prostymi zasadami.

  • Przed testowaniem perfum, nie powinno się stosować balsamów ani własnych perfum, bo mogą one zniekształcać pozostałe zapachy. 
  • Najlepiej aplikować perfumy na nadgarstek i dać im czas na uwolnienie nuty bazowej, która rozwija się najwolniej. 
  • W ciągu jednego dnia nie powinno się testować więcej niż 3-4 zapachy. 

Oryginalne perfumy męskie 

Znalezienie tych idealnych perfum męskich wcale nie jest łatwym zadaniem i nie należy się z nim spieszyć. Ogromną zaletą jest duży wybór produktów, dostępnych niemal od ręki. W praktycznie każdej stacjonarnej drogerii czy perfumerii znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt rozmaitych zapachów, które możemy ze sobą porównywać. W przypadku pierwszego kontaktu z danymi perfumami - nic nie zastąpi osobistej wizyty w sklepie i sprawdzenia ich "na własnej skórze". Gdy znajdziemy konkretny zapach, możemy odwiedzić drogerię online i kupić produkt nie tylko o idealnym zapachu, ale także w najbardziej korzystnej cenie.