Zdrowie

Sprzęt potrzebny do rehabilitacji jest niezbędny w bardzo wielu różnych schorzeniach. Niektóre z nich są stosunkowo lekkie, ale mimo wszystko wymagające rehabilitacji. Wiele chorób jednak jest bardziej skomplikowanych i wymaga bardzo szczegółowego działania.

Sprzęt rehabilitacyjny jest niezbędnym elementem do tego, aby móc wyzdrowieć. Można go wypożyczyć, można go zakupić. W tej drugiej opcji w wielu przypadkach istnieje możliwość dofinansowania zakupu ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Poza tym można próbować uzyskać dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego także z innych instytucji. Między innymi można tu wskazać na PFRON.

Jaki sprzęt jest wykorzystywany?

Sprzęt rehabilitacyjny sam w sobie jest bardzo drogi. Jego koszt często przewyższa możliwości wielu osób. Do sprzętu, na który istnieje największe zapotrzebowanie, można zaliczyć:

  • wózki inwalidzkie,
  • łóżka rehabilitacyjne
  • koncentratory tlenu
  • kule łokciowe
  • balkoniki, chodziki

Te elementy można zaliczyć do najczęściej wykorzystywanych. Można dokonać zakupu potrzebnych elementów, można skorzystać z opcji dofinansowania, ale można także sprzęt wypożyczyć.

Liczy się jakość

Mówiąc o sprzęcie rehabilitacyjnym, trzeba zauważyć, że bardzo istotna jest jego stosunkowo wysoka jakość. Tym samym wybierając dany sprzęt, nie należy tylko i wyłącznie kierować się ceną. Bardzo ważna, najważniejsza będzie jakość sprzętu i to ona powinna być głównym elementem decydującym o wyborze. Na szczęście w sklepach medycznych mamy do czynienia z dużym wyborem, mamy do czynienia z bardzo nowoczesnym sprzętem do rehabilitacji.

Ponadto decydując się na zakup tudzież wypożyczenie sprzętu do rehabilitacji z profesjonalnego sklepu/wypożyczalni, można liczyć na fachowe doradztwo, na fachową pomoc. To jest bardzo ważny aspekt, ponieważ sprzęt do rehabilitacji powinien być ściśle dostosowany do indywidualnych wymagań określonej osoby. Zatem nie tylko do konkretnego schorzenia, ale także do zapotrzebowania wykazywanego przez określoną osobę.

Największy wpływ na obniżenie kosztów związanych z opieką nad osobą chorą będzie wynajem łóżka. Zakup nowego sprzętu może być niezwykle drogi. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych będzie opcją o wiele tańszą, i do tego łatwiejszą w realizacji. 

Wpis powstał we współpracy ze sklepem medycznym Visamed, który prowadzi również wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów zdrowy.wroclaw.pl, thed.pl oraz nadiecie.wroclaw.pl.