Czy wiesz, że...

Chcesz podjąć współpracę z bankiem i zaciągnąć kredyt gotówkowy? Bez względu na cel oczekiwanego wsparcia finansowego, poznaj najpierw różne oferty konkurencyjnych względem siebie instytucji bankowych. Okazuje się, że Polacy popełniają podstawowy błąd, udając się po kredyt do banku, w którym już nabywali jakiś produkt.

Prawda jest jednak taka, że w czasach ogromnej konkurencji, jaka panuje na rynku finansowych usług, banki muszą wręcz walczyć o każdego klienta, dlatego to tych nowych zachęcają najlepszymi warunkami. Nie ma wątpliwości, że to na nowych klientów czeka najlepszy kredyt gotówkowy, który możemy znaleźć na Totalmoney porównując wszystkie oferty banków. By zweryfikować różne propozycje, skorzystaj więc z narzędzia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych. Dzięki temu dobierzesz zobowiązanie z dogodnymi warunkami spłaty, idealne wedle indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Co to jest ranking kredytów gotówkowych?

Sam ranking kredytów gotówkowych to zestawienie, w którym uwzględnione zostają najważniejsze parametry, kluczowe dla atrakcyjności oraz opłacalności danego zobowiązania. Ranking kredytu gotówkowego znaleźć można bez problemu w sieci i jest prezentowany najczęściej w formie intuicyjnej tabeli. Właśnie to sprawia, że w jednym miejscu i dogodnym czasie udaje się zweryfikować co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie propozycji.

Jaki ranking kredytów gotówkowych jest dobry?

Chociaż każdy ranking kredytów gotówkowych zawiera jedynie szacowane informacje, a te konkretne kredytobiorca pozna dopiero po wydaniu przez bank decyzji pozytywnej, to jednak z całą pewnością warto z takiego narzędzia korzystać w ramach zobrazowania bieżącej sytuacji na rynku kredytów. Pamiętajmy, że nie ma dwóch identycznych ofert, kredyty zawsze dobierane są indywidualnie, a warunki kredytowe przedstawiane są na podstawie sytuacji finansowej klienta. Każda instytucja bankowa realizuje również własną politykę kredytową, przez co zasady udzielanych zobowiązań mogą być tak różne. Dzisiaj to jednak klient stawia warunki bankom i może wybierać opcję najbardziej dogodną, uwzględniając własne potrzeby i możliwości regularnej spłaty. Chodzi przecież o to, by kredyt gotówkowy był finansowym wsparciem, a nie przyczyną utraty płynności finansowej czy problemów z zarządzaniem środkami pieniężnymi.

Dobry ranking kredytów gotówkowych musi być przede wszystkim aktualny - warto weryfikować zestawienia sporządzane w bieżącym miesiącu. Należy wziąć pod uwagę, że każdego miesiąca pojawia się nawet kilka nowych propozycji, więc te z poprzedniego nie będą już z całą pewnością dostępne.

Co więcej, ranking musi zawierać rzetelne informacje. Najlepiej szukać takich zestawień na wiarygodnych i obiektywnych portalach o tematyce finansowej. Te sporządzane i przedstawiane przez banki, najczęściej sugerują korzyści, patrząc jedynie na niektóre produkty. Chodzi przecież o to, by wyróżnić dany kredyt bankowy i zachęcić do jego zaciągania, nawet jeśli niekoniecznie jest on rzeczywiście najlepszym wyborem.

Co brać pod uwagę patrząc na ranking kredytów gotówkowych?

Tabele, w których zawarte są zestawienia kluczowych kryteriów kredytów gotówkowych, przedstawiać mogą różne informacje, dlatego należy weryfikować te, jakie uwzględniają ważne dla indywidualnego kredytobiorcy dane.

Polacy biorą najczęściej pod uwagę oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty i czas trwania współpracy z bankiem. Oczywiście, są to priorytetowe czynniki, natomiast nie można pomijać też innych, od których zależy atrakcyjność całej oferty.

Coraz bardziej świadomi kredytobiorcy zwracają również uwagę na samą formę zaciągania kredytu i nie ma wątpliwości, że dzisiaj ta najbardziej preferowana to usługa online. Kredyty zaciągane przez internet cieszą się ogromną popularnością, a dla wielu w obliczu pandemii koronawirusa są w ogóle jedyną możliwością skorzystania z tego rodzaju finansowego wsparcia.

Ranking kredytów gotówkowych musi także zawierać dane, jakie są ważne dla komfortu kredytobiorcy - jak następuje wcześniejsza spłata kredytu, czy można wziąć wakacje kredytowe, czy można negocjować warunki zobowiązania? To tylko niektóre z pytań, na jakie warto znać odpowiedź przed złożeniem wniosku o kredyt. Kolejne dotyczyć mogą całkowitych kosztów kredytowych, koniecznych prowizji, możliwości korzystania ze specjalnych promocji czy bonusów, takich jak bezpłatne konto bankowe czy nabywanie produktów inwestycyjnych na preferencyjnych warunkach. Dla wielu kredytobiorców priorytetowe znaczenie ma również weryfikacja zdolności kredytowej. Nowi klienci muszą najczęściej dostarczać zaświadczenia o zarobkach i generowany jest raport BIK. Ci stali mogą liczyć na nieco bardziej łagodną weryfikację. Pamiętajmy, że dla potrzebujących istotny będzie też czas przebiegania całej procedury, a te najlepsze kredyty gotówkowe wypłacane mogą być na wskazany rachunek nawet w 15 minut. Pewne jest jednak, że dopiero poznając wszystkie te zależności, udaje się wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, dosłownie "szyty na miarę" indywidualnych potrzeb.