Z życia wzięte

Wakacje 2020 zapowiadają się naprawdę wyjątkowo, jednak niekoniecznie w sposób pozytywny. Niestety, dla wielu osób będą one synonimem niezrealizowanych planów czy przełożonych egzotycznych wyjazdów. Pamiętajcie jednak, że sytuacja cały czas jest dynamiczna, a do tego w samej Polsce będziemy mogli spędzić udany urlop. Oto kilka pomysłów, które naszym zdaniem będą możliwe do realizacji właśnie w Polsce podczas wakacji 2020! Jednocześnie, będą one naprawdę bezpieczne dla nas i naszych bliskich!

 

1. Wizyta w Energylandii

Chociaż Energylandia zmuszona została do tego, by opóźnić otwarcie nowego sezonu 2020, to zbliża się ono do nas naprawdę wielkimi krokami. Sam Park informuje, że przygotował naprawdę znakomitą infrastrukturę do tego, by zapewnić nie tylko gościom, ale również swoim pracownikom, naprawdę komfortowe i co najważniejsze – bezpieczne warunki na ternie Parku.

Park rozrywki


Codzienna dezynfekcja (lub częstsza, w przypadku powierzchni często użytkowanych), 300 stacji dezynfekujących dłonie, specjalne procedury i szkolenia, kamery termowizyjne przy wejściu, możliwość zakupu maseczek na terenie Parku czy środki ochrony osobistej dla pracowników Energylandii – to tylko fragment tego, co zaplanował Park, by zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Śledźcie informacje o otwarciu – na pewno pojawią się one na profilu Facebook.

Warto również sprawdzić ubiegłoroczne nowości – być może nie korzystaliśmy z nich do tej pory. Jedną z nich jest całkowicie nowa strefa – Smoczy Gród. Zawiera ona kilka zupełnie nowych atrakcji, również dla najmłodszych, kluczową z nich jest jednak Zadra – największy na świecie Wooden Roller Coaster. Sama konstrukcja została zbudowana z drewna i stali, by pasować do klimatu Smoczego Grodu, który prezentuje się niczym fragment średniowiecznego królestwa, pełnego jednak nie tylko rycerzy i księżniczek, lecz również drapieżnych i zionących ogniem smoków.

Jeżeli tęsknimy za wodą i egzotycznym klimatem – na pewno powinien zainteresować nas Water Park oraz Strefa Tropical Fun. Pontony, plaże, zjeżdżalnie – to coś, co wcale nie musi omijać nas podczas wakacji 2020!

Więcej o otwarciu oraz licznych atrakcjach można dowiedzieć się również na stronie internetowej Energylandia.pl.

2. Zwiedź własne miasto!

To opcja dla tych, którzy mieszkają w dużych miastach, lecz jednocześnie nie chcą wyjeżdżać. Urlop doskonale można spędzić również w miejscu naszego zamieszkania. Zachęcamy do tego, by … miejsce naszego zamieszkania poznać na nowo. Niewiele osób, jeżeli mieszka w danym miejscu nawet od lat, zna je naprawdę dobrze. Zabytki, restauracje, legendy, inne dzielnice – każdy z nas znajdzie miejsca, których do tej pory nie odwiedził. Oto pora, by je poznać.

Przykładem miasta, które jeszcze bardziej chce otworzyć się na swoich mieszkańców, jest Kraków. Pojawiła się nowa kampania, której hasło brzmi „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Inne miasta będą na pewno zainteresowane takim podejściem do mieszkańców, ponieważ chcą w ten sposób pobudzić lokalną gospodarkę, zwłaszcza jej fragment związany z obsługą turystów. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście – nie czekaj i sprawdź, co ma Ci ono do zaproponowania! Nie zapomnij o muzeach czy licznych instytucjach kulturalnych – w końcu Kraków, Warszawa, Poznań czy Lublin to miejsca, w których nie można się nudzić!

3. Wybierz odludzie!

Jeżeli nie możesz zrealizować swoich wakacyjnych planów i odwiedzić kraju, który planowałeś – nic straconego. W Polsce również dzieje się wiele a do tego bez problemu znajdziesz miejsca, które będą idealne do wypoczynku w gronie najbliższych. Wiele z nich zaskoczy Cię wspaniała fauną i florą – warto wybrać więc miejsce chociaż odrobinę oddalone od tłumów turystów.

Okolice Karpacza, Bieszczady, okolice Zakopanego, może Żywiecczyzna, Mazury lub jedna z nadmorskich miejscowości? Wybór jest naprawdę duży. Zamiast centrum miasta, możesz wybrać niewielki domek z dala od zgiełku.

Zrób zakupy, sprawdź okolicę, zaplanuj trasy turystyczne, nie zapominając o odpowiednich środkach bezpieczeństwa. To opcja na naprawdę wspaniały, aktywny wypoczynek wraz z rodziną czy bliskimi. Jeżeli naprawdę lubisz spędzać czas aktywnie, zabierz ze sobą rower lub zaplanuj długie, górskie wyprawy.

Jeżeli tęsknicie za zagranicznymi wycieczkami – nic straconego. W tym roku wybierzcie Polskę a tegoroczne zaległości na pewno uda Wam się nadrobić już w roku następnym!