Odżywianie

Czy Yerba Mate to coś więcej niż tylko zastępca kawy? Okazuje się, że jej właściwości oraz skład wnoszą wiele dobrego dla funkcjonowania naszego organizmu. Nie tylko przywróci nam ona energii do działania, ale także zadba o nasz wygląd i samopoczucie. O czym warto wiedzieć przed zakupem oraz na jaki rodzaj Yerby się zdecydować?

obraz 11. Yerba Mate – rodzaje

2. Zastosowanie Yerba Mate

3. Jaką Yerba Matę wybrać?

Yerba Mate – rodzaje

Yerba Mate staje się z roku na rok coraz popularniejsza w Polsce. To właśnie ją piją zwolennicy zdrowego i aktywnego trybu życia, porzucając dla niej kawę. Pomimo swojego charakterystycznego smaku, składniki odżywcze oraz działanie suszu sprawiają, że sklepy z yerba mate cieszą się coraz większym powodzeniem.

Wyróżniamy kilka rodzai tego naparu, które różnią się smakiem oraz mocą. Najbardziej charakterystycznymi są:

- Elaborada con palo – klasyka z gałązkami

- Despalada / Sin palo — z hiszpańskiego „pozbawiona patyczków”

- Suave — nieco łagodniejsza werja klasycznej yerby

- Sin humo - yerba suszona powietrzem

- Con hierbas - z dodatkiem ziół

- Con frutas - z dodatkiem owoców

Wszystkie te gatunki znajdziecie w sklepie z yerba mate – Poyerbani.pl

Zastosowanie Yerba Mate

Napary z Yerba Mate mają wiele właściwości. Wszystko za sprawą składników, jakie zawierają. Przede wszystkim warto tu wymienić, magnez, witaminę B6 oraz kofeinę. To dzięki nim właściwości pobudzające Yerba Mate są tak znane. Wielu uważa ją za lepszą niż kawę. Ponieważ nie tylko pobudza organizm, ale także ma dobry wpływ na pracę mózg i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Ponadto napary są także cennym składnikiem wielu witamin z grupy B, A, C oraz H. Występują w nich również liczne minerały. Oprócz samego magnezu odnajdziemy w nich także cynk, chrom i potas. Yerba Mate ma przez to dobry wpływ na kondycję naszych włosów oraz cery, poprawia samopoczucie, a także usprawnia procesu trawienne.

Jaką Yerba Matę wybrać?

Dzisiaj Yerba Mata sklep to coraz częściej dostępne punkty, zarówno stacjonarnie, jak i online. Także samego naparu jest co najmniej kilkanaście rodzai. Jak zatem wybrać odpowiednią yerbę?

Przede wszystkim kierujmy się swoimi własnymi preferencjami. Jeśli do tej pory nie piliśmy Yerby Maty, powinniśmy wybrać bardziej delikatne smaki. Jeśli zaś zależy nam na jej właściwościach energetycznych, warto sprawdzić zawartość kofeiny. Tego rodzaju susz zakupimy na stronie Yerba Mate Energia - pobudzające.

Jednakże yerba mate energia to niejedyne właściwości, na jakie możemy zwrócić uwagę. Oprócz samej kofeiny susz może zawierać także cenne dla zdrowia substancje, jak witaminy, związki mineralne czy przeciwutleniacze.

Czy warto zatem pić Yerbę Matę? Pomimo tego, że jej smak może być z początku dość intensywny, nasze kubki smakowe szybko się do niego przyzwyczają. Właściwości energetyczne oraz zdrowotne przemawiają zaś za tym, aby włączyć Yerbę do codziennego odżywiania i czerpać z niej jak najwięcej korzyści.

undefined