Czy wiesz, że...

W fabrykach i przedsiębiorstwach stosowana jest woda o konkretnych parametrach, w zależności od specyfiki ich działania. Zupełnie inne wymagania stawia się w przypadku wody wykorzystywanej do celów spożywczych niż przemysłowych. Do prawidłowego przebiegu procesów produkcyjnych i przetwórczych koniecznością staje się zastosowanie idealnie czystej wody, która pozbawiona jest wszelkiego typu zanieczyszczeń. Nie może nawet przewodzić prądu i w żaden sposób przyczyniać się do powstawania korozji. Jakiekolwiek osady momentalnie dyskwalifikują taką ciecz. Za dostosowanie wody dla przemysłu odpowiadają obecnie nowoczesne filtry o różnych możliwościach.

Czysta woda dla przemysłu dzięki skutecznej filtracji


Wykorzystywane obecnie filtry przemysłowe pozwalają na uzyskanie wody o ściśle określonych parametrach, zgodnie ze specyfiką danego przedsiębiorstwa czy zakładu produkcyjnego. Są one w stanie uzdatnić duże ilości wody i to w relatywnie krótkim przedziale czasowym. Cechują się dużą wydajnością i mocą przepływu, nawet przystosowaniem do pracy ciągłej. W zależności od wybranego rodzaju filtra pełni on konkretne funkcję – mówić można o oczyszczaniu, sterylizowaniu, dezynfekowaniu, zmiękczaniu, redukcji konkretnych pierwiastków typu żelazo. Nowoczesne filtry przemysłowe są niemalże bezobsługowe, wystarczy kontrolować ich pracę. Za pomocą prostego w obsłudze panelu sterowania ustawimy konkretne parametry, aby cały proces filtrowania był w pełni zautomatyzowany.


Stosowanie filtrów przemysłowych jest koniecznością do uzyskania nieskazitelnie czystej wody. Jeśli znajdą się w niej jakiekolwiek zanieczyszczenia, praca wykorzystywanych urządzeń i maszyn w zakładzie zostanie zakłócona. W niektórych branżach wymagana jest woda o odpowiednich parametrach – przykładem będzie farmacja, kosmetologia, hutnictwo, budownictwo, metalurgia. Dostępne filtry przemysłowe oczyszczają ciecze w różny sposób, dlatego można mówić w ich przypadku o wielozadaniowości. Za ich pomocą usuniemy z wody niepożądane pierwiastki, które przyczyniają się do powstawania osadów, kamienia i korozji - magnez, wapń czy żelazo. Ich obecność w wodzie powodują zamulanie, prowadzą do powstawania szlamu w rurach, zatykania ich, co skutkuje w końcu awarią. Czasami konieczne jest pozbycie się dosłownie wszystkich jonów z cieczy, aby przestała ona przewodzić energię elektryczną, co również można uzyskać za pomocą konkretnych filtrów przemysłowych.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.filtrowanie.com.pl/wklady-i-worki-do-filtrow/worki-filtracyjne/