Z życia wzięte

Sam fakt posiadania szklarni poliwęglanowej, wcale nie oznacza, że można ją zamontować wszędzie. Poszczególne konstrukcje znacznie różnią się od siebie, a tylko niektóre z nich zapewniają uprawom maksymalne bezpieczeństwo. Tak jest chociażby w przypadku szklarni Optima, która zarezerwowana jest wyłącznie dla najbardziej wymagających użytkowników.

Wytrzymałość - podstawa funkcjonowania Optimy

Szklarnia Optima to konstrukcja o wyjątkowej wytrzymałości. Składa się na nią kilka cech konstrukcyjnych, dzięki którym wyróżnia się ona rekordową odpornością na oddziaływania mechaniczne. Po pierwsze - szklarnia ta charakteryzuje się bardzo opływowym kształtem, dzięki czemu jej powierzchnia o wiele lepiej znosi obciążenie wiatrem i śniegiem. Po drugie - wykonana jest ona z trwałej odmiany poliwęglanu, podpartej wytrzymałym, stabilnym stelażem. Całość jest dodatkowo pokryta specjalnymi linkami stalowymi, które wzmacniają strukturę szklarni i stabilizują płyty, z których ona się składa.

Zróżnicowane wymiary, optymalne możliwości

Szklarnia Optima jest dostępna w kilku różnych wariantach konstrukcyjnych. Jej standardowa szerokość to 3 metry, a wysokość (w najwyższym punkcie) wynosi aż 210 cm. Długość szklarni jest uzależniona od wybranego przez użytkownika modelu. Co ciekawe, istnieje również możliwość rozbudowy istniejącego tunelu o dodatkowe komponenty, dzięki którym konstrukcję szklarni będzie można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Szklarnia Optima posiada wygodny system zamknięć stelażowych, dzięki którym można łatwo i szybko złożyć całą tą konstrukcję. Mimo relatywnie dużych wymiarów, stelaż ten utrzymuje ciężar dochodzący do 280 kg/m2.

Wentylacja - funkcjonalna podstawa

Cechą wyróżniającą szklarnie z rodziny Optima, jest ich specjalistyczna konstrukcja, zapewniająca maksymalną wentylację niezależnie od pory roku. Składają się na nią dwa zabudowane otwory, które - w zależności od potrzeb - można otwierać lub zamykać. Istnieje również możliwość ich pełnej automatyzacji, dzięki której zarządzanie tym systemem będzie możliwe za pomocą specjalnych siłowników i... całkowicie niezależnie od użytkownika i zasilania. Układ wentylacji jest rozmieszczony w ten sposób, by możliwe było jak najszybsze schłodzenie szklarni i to niezależnie od panujących na zewnątrz warunków.

Wygoda użytkowania

Ze względu na swą wytrzymałość, szklarnia Optima nie musi być zbyt często odśnieżania. Nie ma też potrzeby, by w razie bardzo silnych opadów śniegu rozmontowywać ją w celu późniejszego montażu. Poliwęglan zachowuje swoje właściwości przez wiele lat, dzięki czemu nie ma potrzeby wymiany pojedynczych arkuszy. Nawet, jeśli pojawi się taka konieczność, wymiana pojedynczej płyty ogranicza się do maksymalnie kilku minut.

Podsumowując, szklarnia Optima to rozwiązanie idealne dla osób, które mieszkają na wzgórzach lub terenach nadmorskich. Konstrukcja ta jest nie tylko wytrzymała, ale i niezwykle piękna, dzięki czemu z biegiem czasu stanie się ona prawdziwą ozdobą naszego przydomowego ogrodu.

Więcej o rosyjskich szklarniach VOLYA - https://sklep.arlengroup.pl/volya-szklarnie-rosyjskie