Czy wiesz, że...

Czy sposobem na osiągnięcie sukcesu rynkowego jest innowacyjny pomysł? Niekoniecznie. Czasem warto postawić na dobrze sprawdzone rozwiązanie. Tak, jak w przypadku myjni samochodowej. Jeśli zastanawiasz się nad własnym biznesem lub planujesz rozwinąć dotychczasową działalność, myjnia wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Przemawia za tym co najmniej kilka argumentów. Zanim jednak zainwestujesz w myjnię, podpowiadamy kilka kluczowych kwestii.

Statystyki mówią, że warto

Staż też tak ogromne zainteresowanie korzystaniem z myjni samochodowych. Czasy się zmieniły. Zrezygnowaliśmy z mycia samochodu pod domem, a jednocześnie zaczęliśmy przywiązywać większą uwagę do tego, jak prezentuje się nasze auto. Większy dostęp do myjni, jaki mamy obecnie, w połączeniu z rozsądnymi cenami za usługę mycia samochodu, sprawił, że korzystamy z takiego rozwiązania coraz częściej. Czasem celowo udając się wprost na myjnię, czasem przy okazji, jadąc np. na zakupy. Z pewnością każdy kierowca stał już nie raz w kolejce do myjni. Wszystko to oznacza, że myjnia samochodowa to niezmiennie dobry pomysł na biznes. Zanim jednak zdecydujesz się na tego typu inwestycję, co powinieneś wiedzieć?

Budowa myjni - solidny wykonawca, serwis, sprzęt

Dlaczego? Otóż inwestycja tego typu jest dosyć złożona. Doświadczony dostawca myjni, oferujący kompleksowe usługi, tj. od projektu, poprzez pomoc w załatwianiu formalności administracyjnych (uzyskanie pozwolenia na budowę, projekty architektoniczno - budowlane i zagospodarowania terenu, decyzja środowiskowa etc.), aż po budowę i odbiór myjni, może Ci wyraźnie ułatwić zadanie, a już na pewno zyskasz w ten sposób nieco na czasie. W tym przypadku możesz liczyć także na doradztwo w kwestii wyboru samej myjni. Może to być bowiem m.in. myjnia automatyczna, jak na https://www.istoserwis.pl/automatyczne-myjnie-samochodowe, bezdotykowa, czy też tunelowa. Specjaliści pomagają często także w dopasowaniu myjni do indywidualnych oczekiwań / potrzeb inwestora. Chodzi tutaj np. o dobór dodatków (odkurzacz), wybór chemii, czy też dopasowanie systemu optymalizującego pracę myjni.

Pamiętaj, że Twoja myjnia powinna pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Co to dokładnie oznacza? Że wybór właściwego dostawcy myjni zagwarantuje Ci także dostęp do zaawansowanych technologii i profesjonalnych środków myjących. Te z kolei pozwolą na nieprzerwaną pracę myjni niezależnie od pory dnia, roku, czy warunków pogodowych (np. mycie pojazdów w niskich temperaturach).

Przemyślana lokalizacja

Wybierając działkę pod myjnię samochodową pamiętaj, że powinna ona stać w miejscu, gdzie będzie miało do niej dostęp wielu kierowców. Główne ulice, drogi przelotowe, bliskość osiedla, warsztatu samochodowego, stacji diagnostycznej, czy hipermarketu to z pewnością atrakcyjne miejsca, które zapewnią na Twojej myjni ruch. Nie mniejsze znaczenie mieć będzie dojazd do myjni (zarówno z prawej, jak i z lewej strony) i jej widoczność. Pocieszający jest z pewnością fakt, że nie musisz kupować działki pod myjnię. Czasem opłacalnym rozwiązaniem będzie dzierżawa.