Czy wiesz, że...

Mała liczba specjalistów dekarzy to problem z jakim zmaga się nie tylko polski rynek budowlany. Podobnie jest w Europie. Wszystko dlatego, że coraz mniej osób decyduje się kształcić w tym kierunku. Jeśli jednak już ktoś się zdecyduje pójść w tym kierunku, może liczyć na naprawdę intratny biznes. Niestety jeden z elementów może odstraszać potencjalnych chętnych. Szczególnie jeśli w grę wchodzi założenie własnej firmy. Mowa oczywiście o zakupie sprzętu dekarskiego. Profesjonalne urządzenia, chociażby takie jak windy dekarskie, które są nieocenioną pomocą w trakcie transportowania materiałów na dach - to spora inwestycja. Z tego tekstu dowiesz się, w jaki sposób sfinansować ich zakup.

Postaw na sprzęt używany

Kupno sprzętu używanego to jedna z prostszych form oszczędności. Warto jednak pamiętać o tym, aby transakcji dokonywać jedynie w sprawdzonych źródłach, tak by mieć pewność, że to co ostatecznie trafi w nasze ręce będzie funkcjonowało bez zarzutu. Używany sprzęt oczywiście będzie tańszy niż ten fabrycznie nowy, jednak nie należy spodziewać się, że ktoś kto sprzedaje urządzenie w dobrym stanie od razu przeceni je o połowę. Należy mieć to na względzie i przygotować się na to, że zakup za gotówkę będzie wymagał od nas sporego wkładu finansowego. 

Weź sprzęt w leasing

Jeśli nie dysponujesz odpowiednią sumą w gotówce, warto zastanowić się nad leasingiem. Tego typu forma finansowania jest stosunkowo popularna, nie tylko w branży budowlanej. Jej największą zaletą jest to, że comiesiesiecznie opłacaną ratę można odliczyć od koszyków prowadzenia działalności. Poza tym, sporym atutem leasingu jest to, że nie powoduje on obniżenia naszej zdolności kredytowej. Niemniej jednak warto mieć a względzie to, że nawiązanie umowy leasingowej może wymagać od nas pewnego wkładu własnego. 

Zgłoś się po kredyt

Co do tego, że profesjonalny sprzęt jest niezbędnym elementem w codziennej pracy dekarza nie ma żadnych wątpliwości. Poza tym, że pozwala na wykonanie niektórych czynności znacznie szybciej to jeszcze zapewnia większe bezpieczeństwo. Myśląc o własnej firmie dekarskiej warto wziąć więc pod uwagę zaopatrzenie się w taki sprzęt jak wyciąg pochyły, wciągarka linowa czy kubły zsypowe. Jeżeli w danym momencie nie posiadamy odpowiedniej kwoty w gotówce, warto rozważyć zakup na kredyt. W takiej sytuacji niemal od ręki zyskujemy zupełnie nowy sprzęt, gotowy do użytku. 

Źródło: Geda24.pl - sklep oferujący profesjonalny sprzęt dekarski w tym: https://geda24.pl/robocze-platformy-podwieszane