Czy wiesz, że...

Każda firma potrzebuje programu do wystawiania faktur. Najbardziej popularnym systemem operacyjnym jest Windows w jego różnych odsłonach. Dlatego warto zaopatrzyć się w program, który umożliwia wystawianie faktur i działa we współpracy z systemem operacyjnym Windows. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat to koniecznie przeczytaj kolejne akapity.

Jak usprawnić wystawianie faktur VAT?

Według polskiego prawa każdy przedsiębiorca, który sprzedaje usługi i towary osobom fizycznym jest  obowiązany do wystawiania paragonów fiskalnych. Natomiast przy sprzedaży innym firmom o wartości nieprzekraczającej 400 złotych może korzystać z faktur uproszczonych. Dodatkowo na życzenie klienta ma obowiązek wystawienia faktury vat nawet do trzech miesięcy od daty zakupu. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wystawiania faktur zaliczkowych. Jak to wszystko pogodzić? Z pomocą przychodzą programy do fakturowania. Mogą one stanowić dodatek do księgowości online. Możesz też wybrać jakiś darmowy program, ale zapewne nie będzie on oferował zbyt wielu możliwości. Jak zatem wybrać prosty w obsłudze program?

Prosty program do wystawiania faktur VAT

Na początku musisz przeanalizować do czego będzie Ci potrzebny taki program. Jedna z niezbędnych opcji to drukowanie faktur sprzedażowych. Bardzo przydatna jest też wysyłka faktur bezpośrednio do kontrahenta, na przykład w formacie PDF. Bardziej rozbudowane programy umożliwiają wystawianie faktur eksportowych, faktur walutowych, jak również dostaw wewnątrzwspólnotowych. Czasami taki program pozwala na obsługę magazynu, a nawet może służyć do ewidencji przychodów co jest szczególnie ważne dla osób, które wybrały ryczałt jako formę opodatkowania. W programie można też ustawić opcję wyświetlenia podatków, co na pewno będzie sporym ułatwieniem dla każdego, kto prowadzi swój biznes. Zazwyczaj jest też możliwość wyboru szablonu faktury.

Czy warto mieć program do faktur w Windows?

Zachodzi zatem pytanie czy warto kupić program do faktur w Windows. Odpowiedź jest prosta. W przypadku wystawiania sporej ilości faktur jest to narzędzie niezbędne dla każdego przedsiębiorcy. Jeśli nie chcesz mieć problemów z mechanizmem podzielonej płatności to wybierz program do fakturowania w Windows, który usprawni Twoją pracę. Natomiast jeśli Twoja działalność ogranicza się do wystawiania rachunków to możesz wybrać bardziej okrojoną wersję, która też pozwoli na wystawianie faktur w Windows. Taki program do faktur VAT w Windows pomoże też w kontrolowaniu terminów płatności do wystawianych dokumentów. To wszystko sprawia, że jest to dobry wybór dla każdego przedsiębiorcy.

undefined