Czy wiesz, że...

Odchodzenie od konwencjonalnych źródeł energii to obecnie domena najbardziej innowacyjnych firm i przedsiębiorstw. Dzięki odważnym działaniom można nie tylko osiągnąć znaczne ograniczenie kosztów energii, ale także trwale przysłużyć się środowisku naturalnemu. Rozwiązaniem, które zyskuje ostatnio na popularności jest montaż paneli fotowoltaicznych pozwalających na uzyskanie i gromadzenie energii pochodzącej z promieni słonecznych. Eneria, we współpracy z CAT – liderem w dziedzinie budowy maszyn, proponuje swoim klientom kompleksową usługę instalacji i serwisu modułów fotowoltaicznych, które pozwolą znacząco zmniejszyć ślad węglowy w skali przedsiębiorstwa. Odpowiednio przeprowadzona inwestycja ma szansę zwrócić się już w kilka lat po realizacji.

Kompleksowa oferta Enerii na fotowoltaikę

                Dzięki niezwykle szerokiej kompleksowości oferty, Eneria jest bardzo częstym wyborem klientów, którzy dopiero zamierzają wejść mocniej w kwestie paneli fotowoltaicznych. Korzyści płynące z tego typu rozwiązań są nie do przecenienia, a wśród głównych wymienić należy oczywiście oszczędności finansowe, ale i znacząco korzystny wpływ na atmosferę i czystość powietrza. Ze szczegółowymi informacjami na temat realizacji inwestycji z zakresu fotowoltaiki w ofercie Enerii można zapoznać się na stronie internetowej https://eneria.pl/. W formie skrótowej da się natomiast wskazać kilka ważnych etapów każdego zlecenia.

  1. Doradztwo techniczne

To początkowa faza projektu, w której zakładana jest modernizacja istniejących rozwiązań w zakresie elektroenergetyki.

  1. Gruntowna analiza opłacalności inwestycji

W tej części przeprowadzane są szczegółowe badania dotyczące sytuacji energetycznej firmy, jej zobowiązań, kosztów oraz możliwości produkcji energii zwracanej do sieci.

  1. Wsparcie w procesach administracyjnych

Większe projekty wymagają występowania o zgody i realizację decyzji środowiskowych, dlatego wyjątkowo istotne jest wsparcie w czasie przygotowywania odpowiedniej dokumentacji i zachowanie ustawowych terminów.

  1. Kompleksowe opracowanie projektu

Zespół specjalistów dokona niezbędnych szacunków i zaprojektuje całą instalację w oparciu o pozyskane dane i charakter realizacji.

  1. Rozruch instalacji fotowoltaicznej

To jeden z ważniejszych etapów – doświadczeni specjaliści Enerii przeprowadzą rozruch, wskazując cechy charakterystyczne instalacji i przeszkolą kadrę w prawidłowym korzystaniu z urządzeń.

  1. Wykonawstwo „pod klucz” oraz instalacje hybrydowe

Eneria zajmie się kompleksowym wykonaniem całej inwestycji „pod klucz” co oznacza, że klient otrzyma sprawdzone i przetestowane rozwiązania, które po prostu działają. Szczegóły oferty Enerii w zakresie niekonwencjonalnych instalacji elektrycznych można znaleźć na stronie internetowej https://eneria.pl/oferta/energia-odnawialna/fotowoltaika/.