Zdrowie i Uroda

W przypadku żadnego innego mebla wygoda nie jest aż tak istotna... Idealne łóżko zapewnia komfort wypoczynku i zdrowy spokojny sen, dzięki czemu rano obudzisz się w pełni przygotowany na czekające cię obowiązki i wyzwania. Łatwo powiedzieć? Przy dzisiejszym szybkim tempie życia rzeczywiście odpowiedni relaks może być utrudniony. Z pewnością jednak dobre dopasowanie mebla i materaca korzystnie wpłynie na tę sytuację.

1. Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka?

2. Na co zwracać uwagę przy wyborze materaca?

3. Typy łóżek

Dobrze zaopatrzony sklep z łóżkami oferuje wiele typów mebli oraz zróżnicowane materace Warszawa to przynajmniej kilka tego typu lokalizacji.

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka?

Jeśli odwiedzisz sklep z łóżkami, znajdziesz tam wiele modeli różniących się wymiarami, materiałami czy sposobem wykończenia. Które z tych aspektów warto wziąć pod uwagę przede wszystkim?

Na samym początku zaznaczmy: nie istnieje jeden, zawsze słuszny wybór. Zanim podejmiesz decyzję, przeanalizuj specyfikę konkretnej przestrzeni, którą zamierzasz wyposażyć: wielkość pokoju, jego kształt, dostęp do naturalnego światła o różnych porach dnia. Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Wiele zależy od detali - przykładem mogą być łóżka tapicerowane, które łatwo zaaranżować na wiele sposobów: od minimalizmu po przepych w stylu glamour. Ustal, czy łóżko ma być najmocniejszym akcentem sypialni czy może chcesz skomponować je z innymi meblami w harmonijną całość.

obraz 1

Spore znaczenie estetyczne i funkcjonalne ma materiał, z którego wykonana jest rama oraz ewentualny zagłówek. O różnych typach łóżek więcej przeczytasz za chwilę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze materaca?

Zdrowy sen nie jest możliwy bez odpowiedniego materaca. Jaki materac wybrać? Czym sugerować się podczas zakupów?

W tym przypadku również ważne są indywidualne względy: wieloletnie doświadczenie i przyzwyczajenia związane ze snem, waga osoby śpiącej, pozycja przyjmowana w czasie snu, a nawet stan zdrowia. Ze względu na zróżnicowanie potrzeb polski producent materacy ma z reguły w ofercie kilka różnych modeli.

W podstawowej klasyfikacji wyróżnia się trzy typy materacy:

  • materace bonelowe (sprężynowe),
  • materace kieszonkowe (sprężynowe) - w których sprężyny umieszczone są w kieszonkach,
  • materace piankowe.

Nie zawsze im twardszy materac, tym lepiej. Odpowiednio dobrany produkt powinien umożliwiać prawidłowe podparcie ciała, nie dopuszczając do jego zapadania się. Warto zadbać jednak, aby nie był zbyt twardy. Wówczas ciało niepotrzebnie napina się przez całą noc, a ty w efekcie budzisz się w nie najlepszej kondycji. Zdrowy sen natomiast to wypoczynek dla całego organizmu i zredukowany poziom stresu.

Typy łóżek

Łóżka mogą być wykonane z różnych materiałów, które wpływają nie tylko na wygląd mebla, ale również na względy praktyczne. Poznaj najpopularniejsze warianty.

  • Łóżka drewniane

Są uniwersalne - pasują do każdego stylu wnętrzarskiego, dodając mu nieco przytulności. Drewno wykazuje właściwości antyalergiczne i antystatyczne, dlatego jest polecane osobom zmagającym się z różnego typu uczuleniami. Nie bez znaczenia jest fakt, że takie meble przetrwają wiele lat, często przechodząc z pokolenia na pokolenie.

  • Łóżka tapicerowane

To kwintesencja elegancji. Tapicerowane łóżka znakomicie odnajdują się w pokojach urządzonych stylu klasycznym, nowojorskim lub glamour. W zasadzie nie ma ograniczeń w kwestii wzoru i koloru zagłówka, możesz więc liczyć na indywidualne dopasowanie.

  • Łóżka metalowe

To meble chętnie wybierane przez osoby poszukujące oryginalnych rozwiązań. Możesz wybrać wariant prosty lub efektowną kutą ramę.

 

 

undefined