Czy wiesz, że...

Za każdym razem, gdy konieczne jest śrutowanie dużych elementów, wielkogabarytowych konstrukcji oraz przestrzennych detali przydają się komory śrutownicze. To  właśnie w takich pomieszczeniach wykonywane są wszelkie prace. Wiele z nich dodatkowo jest wyposażona w urządzenia do transportu bądź obrabiania różnych detali. Sprawdź, czym jeszcze wyróżniają się takie urządzenia.

Cechy dobrej komory śrutowniczej

Bezpieczeństwo

Pył i zabrudzenia, unoszące się w powietrzu są niebezpieczne dla oczu, płuc czy skóry osoby, odpowiedzialnej za śrutowanie. Dlatego komory śrutownicze są wyposażone w specjalne systemy wentylacyjne. W ten sposób możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrza wewnątrz kabiny. Tym samym pracownik jest jeszcze lepiej chroniony przed szkodliwymi zanieczyszczeniami.

Wydajność

Bez wątpienia jedną z najważniejszych cech, wyróżniających komorę śrutowniczą jest to, że bardzo mocno zwiększa wydajność pracy. Po prostu wiele prac odbywa się tak zupełnie automatycznie, co pozwala na oczyszczenie jeszcze większej liczby detali. W przypadku nowoczesnej kabiny wszelkie odpadki są zbierane, czyszczone, a następnie przekierowywane do śrutownicy. Tworzy to zamknięty obieg, który umożliwia wykorzystanie ścierniwa. To znowu przekłada się na wydajność wszystkich prac. Oprócz tego wpływa pozytywnie na finanse firmy, bo zapewnia spore oszczędności.

Maksymalna szczelność

Kolejna cecha kabiny do śrutowania jest bezpośrednio powiązana z poprzednimi kwestiami. Po prostu komora jest całkowicie szczelna, a tym samym na zewnątrz nie przedostaje się ścierniwo, które można ponownie wykorzystać. Poza tym zabrudzenia nie drażnią pozostałych pracowników, wykonujących obowiązki na zewnątrz. Tym samym zwiększa się również ich bezpieczeństwo.

Ma nowoczesną budowę

Maksymalna wydajność i precyzja poszczególnych zadań jest możliwa dzięki temu, z jakich podzespołów składa się kabina śrutownicza. Oczywiście ważne są zarówno wytrzymałe ściany, drzwi czy bramy wjazdowe, jak i dysze oczyszczarki, odpowiedni system oświetlenia, a także system wentylacyjny. Dopiero połączenie wszystkim tych elementów sprawiaj, że komora jest szczelna, a do tego pozwala na automatyczne wykonanie wielu zadań.

Jakie mają zastosowanie?

Kabiny bądź komory do śrutowania są bardzo często wykorzystywane, co przede wszystkim ma związek ze skutecznym oczyszczaniem powierzchni poszczególnych elementów. Poza tym umożliwiają pozbycie się powłok lakierniczych z rdzy czy zadziorów. Dlatego są właściwie niezbędne w zakładach lakierniczych. Tym bardziej że pozwalają również na usunięcie starych i zużytych warstw lakieru. Dodatkowo kabiny śrutownicze przygotowują dane powierzchnie do dalszej obróbki, a szczególnie powłoki organiczne i metaliczne. Na stronie https://blastech.pl/ dowiesz się więcej na temat tych wysokiej jakości produktów.

Warto zaznaczyć, że komory do śrutowania są przeznaczone do obróbki wielkogabarytowych elementów oraz tych o specyficznych kształtach. Dzięki temu możliwe jest maksymalnie dokładne pozbycie się wierzchniej warstwy. Oprócz tego są chętnie wykorzystywane do seryjnego czyszczenia wielu detali