Z życia wzięte

Dzień Wszystkich Świętych to dla wielu osób bardzo ważna uroczystość, podczas której odwiedzają groby najbliższych. To właśnie w tym czasie groby przyozdabia się zniczami oraz wiązankami.

Obecnie na rynku istnieje szereg różnych rodzajów kwiatów, dlatego wybór tych odpowiednich wiąże się z nie lada wyzwaniem. Ty również zastanawiasz się jakie kwiaty na Wszystkich Świętych wybrać, aby nie tylko pięknie się prezentowały, ale również służyły przez długi czas? W poniższym artykule podpowiadamy, na jakie kwiaty warto się zdecydować.

Sztuczne czy żywe – jakie kwiaty na Wszystkich Świętych wybrać?

Wiele osób stoi przed decyzją czy wybrać kwiaty sztuczne czy żywe. Sztuczne kwiaty często kojarzą się z nieestetycznym wyglądem oraz tandetą. Być może kiedyś naprawdę tak było, jednak teraz sztuczne kwiaty są produkowane w taki sposób, by swoim wyglądem przypominały te żywe. Kwiaty sztuczne mają szereg korzyści, dlatego to właśnie na nie warto się zdecydować. 

Warto wybrać sztuczne kwiaty na grób, ponieważ:

 • są tańsze od kwiatów żywych,
 • mogą służyć przez kilka sezonów,
 • można je w łatwy sposób wyczyścić,
 • są odporne na warunki atmosferyczne, zarówno na deszcze, jak i na przymrozki,
 • nie wymagają pielęgnacji, dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają dużo czasu na to, aby dbać o ozdoby,
 • występują w wielu odmianach i kolorach.

Jakie rodzaje kwiatów wybrać?

Mimo, że istnieje mnóstwo rodzajów kwiatów, to wybierając kwiaty na grób warto zdecydować się przede wszystkim na chryzantemy, róże bądź karczochy. Są one idealnym rozwiązaniem, które sprawdza się jako ozdoba grobu z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Czym charakteryzują się te kwiaty?

 1. Chryzantemy

Sztuczne chryzantemy to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych kwiatów, które wybierane są z okazji dnia Wszystkich Świętych.  Chryzantemy występują w wielu odmianach oraz kolorach. Dodatkowo z powodzeniem mogą być wykorzystane na każdym grobie.

 1. Róże

To kolejny rodzaj kwiatów, które wybierane są, aby przyozdobić grób bliskiej osoby. Róże to symbol miłości oraz oddania, dlatego bardzo często decyduje się na nie bliska osoba zmarłego.

 1. Karczochy

To rodzaj kwiatów, który jest wykorzystywany przede wszystkim jako dodatek do wiązanki, mimo że coraz częściej występują jako samodzielna dekoracja. Sztuczne karczochy w doskonały sposób imitują swoje naturalne odpowiedniki.

Wybierając kwiaty na grób można zdecydować się na pojedyncze kwiaty, ale doskonałym rozwiązaniem jest również połączenie kilku rodzajów. Bukiet chryzantem perfekcyjnie łączy się z karczochami czy różami, tworząc niebanalną kompozycję.

Jak wybrać profesjonalną hurtownię kwiatów?

Wybór hurtowni kwiatów nie powinien być przypadkowy, ponieważ to właśnie od niej zależy czy produkty, które ma w swojej ofercie będą spełniały oczekiwania klientów. Zatem, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru profesjonalnej hurtowni kwiatów? Przede wszystkim na:

 • ofertę – bardzo ważne jest czy marka posiada szeroką ofertę, dzięki której każdy będzie mógł znaleźć kwiaty dostosowane od upodobań oraz preferencji,
 • opinie – to kolejny bardzo ważny element, przed zakupem warto przyjrzeć się opiniom, jakie ma marka,
 • podejście do klienta – istotne jest, w jaki sposób marka kontaktuje się z klientami,

materiały wykorzystane podczas produkcji – to z czego wykonane są kwiaty to bardzo istotny element, na który należy zwrócić uwagę podczas korzystania z oferty marki. Ważne, aby materiały były wytrzymałe, tak aby kwiaty służyły przez długi czas.