Z życia wzięte

Każda dziedzina sportu wymaga dopasowania odpowiedniego sprzętu, odzieży i akcesoriów, używanych przez zawodników. Od właściwego doboru stosowanego sprzętu sportowego, zależeć mogą osiągi sportowca, a przede wszystkim jego bezpieczeństwo i podatność na kontuzje. Kluczowym bywa odpowiedni dobór obuwia sportowego, szczególnie w tak obciążającym stawy stóp sporcie jak siatkówka.

Dobrze dobrane obuwie minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji, przede wszystkim skręceń stawów skokowych oraz zwiększa komfort siatkarza, poprzez minimalizowanie bólu i otarć stóp. Buty Asics, buty Mizuno, to zdecydowanie najlepszy wybór.

Czego wymaga siatkarz od obuwia sportowego?

Najważniejszą cechą dobrego obuwia siatkarskiego jest jego przyczepność. Odpowiednio zaprojektowana podeszwa, powinna zapewnić dobre trzymanie hali, pełną kontrolę parkietu i całkowicie wyeliminować poślizg stopy, który uniemożliwia grę na najwyższym stopniu. Ważne też, żeby obuwie było lekkie i nie stanowiło bariery przy podskokach zawodnika. Kolejnym atutem jest amortyzacja. Obuwie powinno dostosowywać się do kształtu stopy, być elastyczne i dzięki temu odciążać nacisk w kolanach, minimalizując ryzyko kontuzji i przeciążenia stawów. Powinno także być stabilne i wspierać pracę stawu skokowego, zapobiegając zwichnięciu i skręceniu, spowodowanym zbyt dużą możliwością wygięcia stopy.

Buty Mizuno

Mizuno to marka, która z samej swojej nazwy już kojarzy się z siatkówką. Jest jedną z najczęściej używanych marek przez profesjonalnych siatkarzy. Buty Mizuno stały się symbolem wzorowej amortyzacji. Wszystkie modele zapewniają dużą elastyczność, dzięki czemu, but dostosowuje się do stopy zawodnika, zapewniając duży komfort i bezpieczeństwo przez odciążenie pracy stawów. Obuwie opiera się na zastosowaniu innowacyjnej technologii Mizuno Wave, którą stanowi specjalna płytka zapewniająca zwinność, duży zakres ruchu i dynamikę. Niektóre modele, dodatkowo wyposażone są w technologię VS-1, której zadaniem jest pochłanianie drgań. Podeszwy zaprojektowane w oparciu o technologię Dynamotion Groove zwiększają przyczepność obuwia. Dodatkowo, wszystkie modele wyposażone są w system wentylacji Mizuno Intercool, który zapewnia dobre oddychanie obuwia, zapobiegając nadmiernej potliwości.

Buty Asics

Buty Asics to przede wszystkim podeszwa zaprojektowana w oparciu o technologię GEL, której zadaniem jest skuteczne absorbowanie wstrząsów. Idealna amortyzacja zapewnia bezpieczeństwo stawów zawodnika. Plusem, jakim szczyci się marka Asics, jest użycie siatki idealnie przepuszczającej powietrze, dzięki czemu, buty zapewnią komfort podczas wielogodzinnego treningu. Wszystkie modele zapewniają dużą elastyczność przy jednocześnie dużej stabilności. Zawodnicy zyskują możliwość szybkiego i zwinnego poruszania się. RsVolley oferuje jedenaście modeli obuwia męskiego i sześć zaprojektowanych specjalnie z myślą o paniach.

Zarówno obuwie Asics, jak i Mizuno, to najwyższy standard butów zaprojektowanych ze specjalnym przeznaczeniem do uprawiania siatkówki. Obydwie marki stawiają na przyczepność, amortyzację, elastyczność i dobre oddychanie butów zapewniające komfort dla stóp podczas wielogodzinnego treningu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu www.rsvolley.pl i przejrzenia wszystkich dostępnych modeli.

Żródło: rsvolley.pl