Rzeszów

Ponad 600 absolwentów studiów I i II stopnia uczestniczyło w graduacji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uroczystość odbyła się w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ.

Dyplomy z rąk prof. Tadeusza Pomianka, rektora WSIiZ, prorektorów: dr. Andrzeja Rozmusa, dr. Wergiliusza Gołąbka oraz dziekanów i prodziekanów odebrali absolwenci studiów I i II stopnia.

- Chciałbym, by dzisiejszy dzień był tylko końcem pewnego etapu życia. Nie kończcie Państwo współpracy z uczelnią. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dzięki WSIiZ powstało wiele firm. Nasze Warsztaty Biznesowe są kuźnią znakomitych menedżerów ? podkreślił prof. Pomianek.

Uczelnia wspiera absolwentów

Uczelnia powołuje właśnie do istnienia trzy nowe jednostki: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości oraz Centrum Transferu Technologii, które będą pomagać studentom i absolwentom w tworzeniu i prowadzeniu firm. Swoją działalność zainaugurują 10 grudnia 2014 roku podczas konferencji ?Wsparcie dla biznesu w zasięgu ręki?.

Uczelnia prowadzi też Klub Absolwenta. Poprzez serwis internetowy absolwent.wsiz.pl absolwenci są informowani o inicjatywach, jakie przygotowuje dla nich WSIiZ. Karta Klubu Absolwenta uprawnia m.in. do korzystania z szerokiej gamy ofert specjalnych stworzonych przez WSIiZ i firmy współpracujące z uczelnią. - Jeśli prowadzicie Państwo lub będziecie prowadzić firmę lub organizację, z przyjemnością będziemy uczestniczyć w promocji tego przedsięwzięcia. Ale i nie tylko. Uczelnia będzie wspierać finansowo i doradczo państwa biznesowe inicjatywy? powiedział Szymon Taranda z Klubu Absolwenta.

Absolwenci mogą też liczyć na pomoc uczelnianego Biura Karier, które organizuje bezpłatne szkolenia i warsztaty, a także pomaga znaleźć lub zmienić pracę na lepszą.

Aldona Rałowska-Madej, kierownik Działu Sprzedaży WSIiZ przedstawiła ofertę uczelni skierowaną do świata biznesu. - Oferujemy absolwentom konkretne wsparcie we wszystkich przedsięwzięciach biznesowych. Mamy duże doświadczenie we współpracy firmami. Chcielibyśmy z niego korzystać pomagając Państwu w prowadzeniu biznesu ? zapowiedziała Aldona Rałowska-Madej. Szczegółowe informacje dotyczące oferty WSIiZ dla biznesu można znaleźć w serwisie oferta.wsiz.rzeszow.pl.

Wyróżnione prace dyplomowe

- Na mocy prawa nadanego mi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaję Wam tytuł magistra, ze wszystkimi wynikającymi z tego prawami i obowiązkami - tymi słowami prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ rozpoczął wręczanie dyplomów tegorocznym absolwentom.

- Jestem ogromnie zadowolona z 5 lat studiów w WSIiZ. Ta uczelnia daje wielkie możliwości, z których mam nadzieję, skorzystałam właściwie - powiedziała Maryla Rarus, tegoroczna absolwentka.

Ważnym punktem graduacji było wręczenie najzdolniejszym studentom nagród Absolwent Roku oraz wyróżnień za najlepsze prace dyplomowe. Tytuł Absolwent Roku 2014 otrzymało 9 studentów I stopnia 6 studentów II stopnia.

I miejsce w konkursie na najlepsza pracę dyplomową otrzymał Konrad Przebięda (studia I stopnia informatyka) za projekt ?Aplikacja nadzorująca trasę lotu samolotu bezzałogowego dla systemu Android?. II lokatę zdobył Vladyslav Fedoniuk (studia I stopnia informatyka) za pracę ?Zastosowanie sztucznych sieci neuronowych do określenia rynkowej ceny nieruchomości?. Laureatem III miejsca jest Łukasz Leus (studia II stopnia, ekonomia) za pracę ?Kryzysy marek w mediach społecznościowych w Polsce i na świecie?. Dodatkowo kilku studentów otrzymało za prace dyplomowe wyróżnienia.

Pieśni ?Gaude Mater? oraz ?Gaudeamus Igitur? w wykonaniu Chóru WSIiZ VOX COELISTIS uświetniły uroczystość. Finał nie mógł być inny? Tradycyjny rzut biretów w górę! A potem setki zdjęć, wpisy do księgi pamiątkowej i toasty szczęśliwych absolwentów.