Rzeszów

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje w tym roku budowę nowych wiat przystankowych. Na Platformie Dobre Pomysły pyta mieszkańców miasta o dodatkowe wyposażenie, które wzbogaci przystanki, by te wraz z najbliższym otoczeniem były jeszcze bardziej funkcjonalne dla pasażera. Liczy na sugestie i dobre pomysły Rzeszowian.

Wiaty przystankowe w Rzeszowie mają już kilkanaście lat. ? Są wyeksploatowane i mało funkcjonalne. Od kilku lat podpatrujemy nowoczesne rozwiązania w Polsce i zagranicą. Pora na nową jakość naszych przystanków ? mówi Łukasz Dziągwa, wicedyrektor w ZTM Rzeszów. W efekcie opracowano projekt nowych wiat przystankowych. Autorami projektu jest grupa młodych desingerów z Rzeszowa, którzy specjalizują się we wzornictwie przemysłowym.

Wiaty przystankowe są zgodnie z System Identyfikacji Wizualnej Komunikacji Miejskiej. To zbiór wytycznych dotyczących wspólnej kolorystyki oraz znaków dla autobusów, rozkładów jazdy i przystanków. ? Nowe wiaty przystankowe będą wykonane ze stali i szkła. To trend, który wpisuje się w nowoczesną przestrzeń miejską. Wiaty będą posiadały także wewnętrzne oświetlenie oraz podświetlane gabloty z rozkładem jazdy. Są to udogodnienia dla naszych pasażerów ? mówi Anna Kowalska, dyrektor w ZTM Rzeszów.

Zarząd Transportu Miejskiego na Platformie Dobre Pomysły upublicznił projekt pod nazwą ?Zaplanuj wyposażenie dla nowych przystanków w Rzeszowie?. W ten sposób chce zebrać pomysły i sugestie mieszkańców dotyczące dodatkowego wyposażenia, które wzbogaci przystanki oraz otoczenie przy nowych wiatach. ? Chcemy by nasi pasażerowie czekali na autobusy w komfortowych warunkach, a wiaty były jeszcze bardziej funkcjonalne ? dodaje Anna Kowalska.

Organizator projektu spośród nadesłanych pomysłów, wybierze najciekawsze propozycje, które mają szansę na realizację w przyszłości. Autorzy najlepszych propozycji zostaną nagrodzeni przez Zarząd Transportu Miejskiego w postaci 5 miesięcznych biletów sieciowych na wszystkie linie autobusowe do wykorzystania w październiku 2014 r. Konkurs trwa od 2 czerwca ? do 12 września 2014 r.

Platforma Dobre Pomysły to internetowa platforma społeczna, która działa w oparciu o zasady crowdsourcingu. ? W swoim założeniu gromadzi dobre pomysły i rozwiązania od społeczeństwa, które mają wspierać rozwój miasta. Platforma jest nowym kanałem wspomagającym komunikację samorządu z mieszkańcami ? mówi Monika Sanek-Żmuda z firmy Sprinet Polska, partnera technologicznego platformy.

Każdy, kto chce dodać własne pomysły i sugestie w ramach konkursu może to uczynić przez zalogowanie się na portal dobrepomysly.erzeszow.pl. Zgłaszając własny pomysł, należy skorzystać z formularza ?dodaj pomysł? w projekcie ?Zaplanuj wyposażenie dla nowych przystanków w Rzeszowie?.

Link do projektu:

http://rze.dobrepomysly.erzeszow.pl/zaplanuj-wyposazenie-dla-nowych-przystankow-w-rzeszowie