PGE Stal Rzeszów pewnie pokonała na własnym torze drużynę Betardu Sparty Wrocław w stosuku 52:37. Najwięcej punktów dla Żurawi  na torze przy ulicy Hetmańskiej 69, wywalczył Dawid Lamprt, który wywalczył płatny komplet (13+2). Natomiast wśród przyjezdnych najskuteczniejszy okazał się Tai Woffinden, który uzbierał 11 punktów.

Mirosław Jabłoński oraz Karol Baran to wielkie niespodzianki finałowego turnieju o złoty Kask w sezonie 2015 rozgrywanym w Lublinie. Ten pierwszy dzięki świetnej dyspozycji znalazł się na podium, a Baran po fenomenalnym starcie w biegu dodatkowym zapewnił sobie awans do międzynarodowych elimanacji Grand Prix oraz SEC. Zawody wygrał po raz drugi z rzędu wychowanek Unii Leszno, Piotr Pawlicki.

W rozegranym dziś na torze w Grudziądzu ostatnim turnieju eliminacyjnym do finału złotego Kasku wygrał Piotr Pawlicki. Nasz jedyny reprezentant Mirosław Jabłoński zajął 6 miejsce i w finale, który odbedzie się w Lublinie Bedzie rezerwowym.

PGE Stal Rzeszów odbyła pierwszy trening na własnym torze. W stolicy Podkarpacia pojawili się zawodnicy krajowi, ale także Peter Kildemand. Duńczyk po raz pierwszy w karierze jeździł przy Hetmańskiej.

W dniu dzisiejszym PGE Stal Rzeszów zmierzyła się na torze w Rybniku z miejscowym ŻKS ROW-em. Górą w meczu towarzyskim okazali się przyjezdni, którzy wygrali spotkanie w stosunku 45:33, a prym w ekipie "żurawi" wiódł dość nieoczekiwanie Karol Baran, który zdobył 10 oczek i jeden bonus.

Obie drużyny do tego spotkania przystąpiły w krajowych składach, a w ekipie Stali pod nr 5 nie było żadnego zawodnika. Nie przeszkodziło to jednak drużynie ze stolicy podkarpacia roztrzygnąć pojedynku na swoją korzyść.

Zwycięstwem Piotra Protasiewicza zakończyły się eliminacje do finału Złotego Kasku rozgrywane na torze w Krośnie. Popularny "Pepe" gdyby nie wykluczenie z jednego z biegów to zapewne zakończył by wczorajsze zawody z kompletem punktów. Sporym zaskoczeniem może być brak awansu do finału tej imprezy lidera tarnowskiej Unii Janusz Kołodzieja, który walkę o awans przegrał z Rzeszowianinem Karolem Baranem (na zdjęciu). Warto wspomnieć także o Dawidzie Lamparcie, który na torze przy ulicy Legionów zdobył 12 pkt co dało mu takżę awans. Sztuka ta niestety nie udało się Krystianowi Rempale, którzy na torze w Krośnie po trzech nieudanych startach wycofał się z zawodów.