Wybór materaca wydaje się prosty – ale tylko się wydaje. W praktyce wiele osób popełnia przynajmniej jeden z trzech błędów. Też tak robisz? Przemyśl dobrze swoją decyzję, bo każdy błąd oznacza źle wydane pieniądze i niższą jakość snu. Oto 3 błędy, których musisz przy wyborze materaca za wszelką cenę unikać!

Wędzenie w domu nie jest czymś nowym, ale w ostatnich latach przeżywa swój renesans i znów staje się trendem. Wynika to w dużej mierze z faktu, że dziś zwracamy coraz większą uwagę na to, co jemy. Konserwanty i mnóstwo chemicznych dodatków, którymi naładowane są artykuły spożywcze na półkach sklepowych sprawiają, że niektórzy wolą wziąć sprawy w swoje ręce i świadomie planować swoje posiłki z korzyścią dla zdrowia i samopoczucia.

Czystość jest najważniejsza

Wybuch pandemii uświadomił nas, jak ważne jest zachowanie higieny oraz czystości w pomieszczeniach, w których pracujemy, uczymy się czy też robimy zakupy. Stan czystości powierzchni lub podłóg, ma wpływ zasadniczy na szybkość rozprzestrzeniania się bakterii oraz wirusów. Naukowcy są zgodni, że na powierzchniach, które są regularnie i precyzyjnie czyszczone, rozwój patogenów jest utrudniony i ogranicza w znacznym stopniu ich namnażanie.

Konserwacja podłóg za pomocą maszyn czyszczących ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwie jednak w wielu przypadkach warto wykorzystywać tę metodę, szczególnie kiedy każdego dnia mamy ogromną powierzchnię podłogi do wyczyszczenia. Musimy także mieć na uwadze, że należy się tego zadania nauczyć. Tylko wtedy będziemy pewni, że uda nam się wyczyścić podłogę, zatłuścić, co pozwoli także ją zabezpieczyć przed zniszczeniem, ale także nie będziemy musieli żadnej z tych czynności wykonywać ręcznie, co oszczędzi nasz czas, a także nasze moce przerobowe.

Gonty bitumiczne to jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów pokryć dachowych stosowanych w domach mieszkalnych. Choć najczęściej kojarzone są z tradycyjnym amerykańskim domem w stylu "ranczo", można je stosować niemal w każdym klimacie i stylu architektonicznym. Są niedrogie, łatwe w montażu i konserwacji oraz dostępne w szerokiej gamie kolorów i materiałów. Gonty bitumiczne są wykonane z włókna szklanego umieszczonego pomiędzy asfaltem a granulatem ceramicznym. Asfalt działa jako środek hydroizolacyjny, a granulki ceramiczne chronią gont przed promieniowaniem UV. Większość producentów udziela na swoje produkty od 20 do 30 lat gwarancji.

Pandemia koronawirusa niewątpliwie przyczyniła się do przeobrażeń, jakie miały miejsce w caravaningowym świecie. Dotychczas najczęściej wybierany wynajem kamperów szybko przestał być obiektem zainteresowania podróżników na rzecz posiadania własnego pojazdu kempingowego. Luksusowy kamper to bez wątpienia świetna inwestycja, która zwróci się w przeciągu kilku kolejnych lat. Pojawia się jednak pytanie – kiedy kupić kampera? Czy sezon ma w tym wypadku znaczenie i o czym w szczególności powinniście pamiętać? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Najlepsze projekty ogrodów na świecie są osadzone w kamieniu. Niezależnie od tego, czy jest to ścieżka z płyt chodnikowych, żwirowy taras czy obwódka z tłucznia, blado–szary połysk granitowego grysu jest jednym z elementów definiujących tradycyjny projekt ogrodu. Są jednak pewne zasady. Grys granitowy jest dostępny w wielu rozmiarach i frakcjach, dlatego należy dobrać odpowiedni do danego zastosowania.

Przyjęcie niespodzianka to klasyk pochodzący z wielu filmów i seriali. Zaskoczenie, radość, a często także skrępowanie towarzyszą niczego nieświadomej osobie. Zorganizowanie takiego przyjęcia wymaga wtajemniczenia znajomych, załatwienia wielu spraw takich jak dekoracje, jedzenie, napoje i prezent. Jak zorganizować niezapowiedziane przyjęcie, które spodoba się bliskiej osobie?

Dawno już minęły czasy, gdy grzejniki nie były zbyt estetyczne, a wybór ich nie był duży. Obecnie zakup i wybór grzejników do mieszkania z pewnością nie jest zadaniem prostym. Modele, które znajdują się na rynku, są zróżnicowane względem siebie nie tylko mocą, ogólnym designem, kolorystyką, podłączeniem, ale także i funkcjonalnością. Jak podkreślają eksperci jednymi z lepszych są grzejniki Kermi. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Rynki dużych miast, czy wspólne tereny w okolicach bloków mieszkalnych to przestrzeń publiczna, z której korzysta wiele osób, na różne sposoby. Planowanie jej zagospodarowania tak, aby stała się jak najbardziej przyjazna dla wszystkich, to wielkie wyzwanie. Dobrze jest, jeśli prace koncepcyjne i projektowe konsultowane są z użytkownikami tych przestrzeni publicznych. Takie konsultacje pomagają w zasięgnięciu informacji o tym, czego mieszkańcy, czyli ostateczni użytkownicy oczekują od otaczającej ich przestrzeni.

Więcej artykułów…