Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który w jednym z przeworskich lombardów grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Kiedy mu się to nie udało, zaatakował przechodnia na parkingu. Wtedy zgubił atrapę broni. Policjanci ustalili sprawcę, będzie odpowiadał za usiłowanie rozboju.

Dzisiaj rano policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu w lesie na terenie Rudnika nad Sanem. Niewybuch zostanie zneutralizowany przez saperów z jednostki rozminowania.

O godz. 9 dyżurny niżańskiej komendy został poinformowany o odnalezieniu niewybuchu w lesie w Rudniku nad Sanem. Wystający z ziemi prawdopodobnie, pocisk burzący z czasów I wojny światowej został zauważony przez spacerujące po lesie małżeństwo.

Niżańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę skody. Mężczyzna był pijany, a obok niego siedział pasażer, który jak się okazało,był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latek został zatrzymany i dowieziony do zakładu karnego.

Policjanci z Przeworska zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę, którzy podrabiali i wprowadzali do obiegu falsyfikaty banknotów o nominale 50 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt, za pomocą którego były podrabiane. Jednemu z mężczyzn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat, pozostałym do lat 10.

Dzisiaj o północy ulegnie zmianie organizacja ruchu drogowego w centrum Łańcuta, na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Plac Sobieskiego. Zmianie ulegnie pierwszeństwo przejazdów. Policja apeluje o uwagę i ostrożność.

Na 17 maja br. (wtorek) planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: 3-go Maja i Plac Sobieskiego w Łańcucie. Po wprowadzeniu planowanych zmian ulica 3-go Maja stanie się drogą z pierwszeństwem przejazdu, natomiast ulica Plac Sobieskiego stanie się drogą podporządkowaną.

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali we wtorek Małgorzatę B. - lekarkę z Kamienia, podejrzewaną o przyjmowanie korzyści majątkowych. Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty w tej sprawie. Za wręczanie oraz przyjmowanie korzyści materialnej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Przed nami Wielkanoc. Dla wielu osób ostatnie przedświąteczne dni to czas przygotowań i zakupów. Tłoczno może być w sklepach, ale też na przystankach, dworcach, w pociągach i w autobusach. Bądźmy uważni i ostrożni. Jeśli planujemy wyjazd do rodziny na święta pamiętajmy też, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie.

Policjanci prowadzą poszukiwania zaginionej Anny Klich, 33-letniej mieszkanki Jeżowego. Zaginiona 28 czerwca br. około godz. 19 wykonała ostatnie połączenie telefoniczne z rodziną.

NISKO. Policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty osobom zamieszanym w zabicie psa. Zabicie zwierzęcia zleciła jego właścicielka, gdyż nie radziła sobie z czworonogiem. Pies został zastrzelony przez znajomego jej syna.

W sobotę w południe policjanci zostali skierowani na jedną z posesji w Nisku, w związku z zastrzeleniem psa. W sprawie interweniowali sąsiedzi, którzy usłyszeli wystrzał z broni i wyszli z domu. Pod płotem zauważyli zabite zwierzę. Wcześniej widzieli mężczyzn próbujących złapać psa biegającego po podwórku. Jeden z nich miał w ręku broń.

Więcej artykułów…