Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL S.A. to prawdziwy czarny koń polskiej branży wyrobów gumowych. Fabryka powstała w 1920 roku całkowicie rewolucjonizując rynek krajowy i zagraniczny, czego najlepszym dowodem było uruchomienie pierwszej w Polsce produkcji wężów hydraulicznych. Obecnie STOMIL zatrudnia ponad 300 pracowników oraz dostarcza swoje wyroby blisko 3000 klientów z kraju i zagranicy.

Od września 2016 roku samochód wystawowy firmy TECH Sterowniki, lidera produkcji urządzeń elektronicznych do sterowania ogrzewaniem odwiedza największe polskie miasta. W jego wnętrzu znajdują się najnowsze modele sterowników oraz te, które od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Każdy może przyjść, zobaczyć i wypróbować możliwości poszczególnych urządzeń, a także uzyskać odpowiedzi na pytania związane z ich montażem oraz użytkowaniem.

W sobotę (19 września) odbył się jubileuszowy bieg z okazji 5-lecia powstania Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Poprowadź Mnie przez Świat" pod hasłem "Biegamy i Spełniamy Marzenia". 

Na dystansach 5km i 10 km wzięło udział ponad 170 biegaczy. W ramach imprezy odbył się również integracyjny bieg z podopiecznymi Stowarzyszenia na dystansie 1 km oraz III Piknik Rodzinny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Niżańskiego - Robert Bednarz

Już jutro (sobota 19 września) rusza jubileuszowy bieg z okazji  5 -lecia powstania Stowarzyszenia  "Poprowadź Mnie przez Świat". Bieg odbędzie się  na dystansie 5 km i 10 km.  To wydarzenie  sportowe  połączone będzie z III Piknikiem Rodzinnym "SPEŁNIAĆ MARZENIA ".

Serdecznie zapraszamy miłośników biegania oraz tych, którzy preferują aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Weź udział! Pobiegnij!  Wygraj!

Zaczynamy o godzinie 10:00 - BAW SIĘ RAZEM Z NAMI ! 

Światowej sławy pianista z Urugwaju - Miguel Lecueder, koncertem 6 maja 2016 w zabytkowych wnętrzach Dworu Kombornia zainauguruje V Festiwal Karpacki Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia – wiosna 2016. Patronat Honorowy nad koncertem objęła Ambasada Urugwaju w Polsce. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Okres jesienny, który mamy za pasem sprzyja dalszym i bliższym wędrówkom i spacerom z naszym czworonożnym Przyjacielem. Jest to czas, w którym pogoda jest już zmienna i oprócz frajdy ze wspólnego przebywania w plenerze możemy mieć konieczność zmierzenia się z problemem utrzymania w czystości sierści naszego Pupila.

Po w miarę możliwości długim spacerze i "zaliczeniu" przez psa, a to błota, a to kilku kałuż powinniśmy zająć się po powrocie do domu doprowadzeniem naszego Pupila do stanu czystości, co ma na celu poprawę nie tylko estetyki, ale i przede wszystkim higieny.

Pierwsza hala MAKRO w Polsce powstała w 1994 roku w Warszawie. Dzisiaj to już 30 hal i 11 MAKRO Punktów. W Polsce już ponad 2 mln Klientów zaufało sieci MAKRO, a na świecie MAKRO Cash and Carry obsługuje blisko 20 mln zadowolonych Klientów.

Wiodąca sieć zaopatrująca przedsiębiorców, przez lata istnienia w Polsce nabyła wiedzę i doświadczenie w kompleksowym zaspokajaniu potrzeb Klientów. W ofercie sieci MAKRO można znaleźć kompleksowe zaopatrzenie dla gastronomii, hoteli jak również szeroką gamę materiałów biurowych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania każdej firmy.

Już dzisiaj rozpoczyna 18 edycja ?Powidlaków?. Święto tradycyjnego smażenia powideł na przestrzeni lat stało się prawdziwą wizytówką Ziemi Krzeszowskiej. ?Powidlaki? z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem odwiedzających, którzy specjalnie na ten wrześniowy weekend przyjeżdżają do Krzeszowa z całej Polski.

Impreza organizowana jest już od 18 lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie, od kilku lat pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.