Ceny transferowe to ceny, które ustalają pomiędzy sobą podmioty powiązane w odniesieniu do sprzedawanych pomiędzy sobą dóbr, usług lub praw. Nie ma jednej definicji powiązań, inne regulacje znajdziemy w ustawie o rachunkowości, międzynarodowych standardach rachunkowości, czy ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych i o podatku dochodowym od osób prawnych.

Cynkowanie ogniowe blachy stalowej zalicza się do najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie elementów metalowych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, które mogą doprowadzić do pojawienia się ognisk korozji. Niekiedy jednak samo pokrycie materiału ocynkiem nie wystarcza. Wówczas warto sięgnąć po kompleksowe rozwiązania, jakie daje system Duplex, czyli malowanie proszkowe metalu ocynkowanego. Kiedy takie rozwiązanie bywa najkorzystniejsze? Co można dzięki niemu zyskać? O tym napiszemy poniżej.

Brama wjazdowa do garażu pełni wiele funkcji. Za jej pomocą zmniejsza się ryzyko kradzieży pojazdu oraz przedmiotów znajdujących się wewnątrz, a także zwiększa się komfort użytkowania pomieszczenia. Jeśli szukasz bramy do swojego garażu, sprawdź, dlaczego warto postawić na modele segmentowe.

Życie nie lubi próżni i nie lubi nudy. Jako, że wszystko się zmienia, zmieniają się również zakłady bukmacherskie. Tradycyjne lokale wypierają aplikacje mobilne i obstawianie zakładów live.

Odpowiedni wóz paszowy to w dzisiejszych czasach podstawa dla gospodarstw zajmujących się hodowlą krów mlecznych, w których stosuje się żywienie według zasad TMR. Przygotowanie odpowiedniej mieszanki paszowej możliwe jest wyłącznie przy zastosowaniu maszyn skutecznie łączących ze sobą różne rodzaje pasz i pozwalających na zautomatyzowane zadawanie ich do żłobów. Jednym z bardziej polecanych producentów takich urządzeń jest coraz lepiej znana u nas niemiecka firma BvL. Dlaczego warto skorzystać właśnie z jej oferty?

Książka Przychodów i Rozchodów to jedna z najpopularniejszych form rozliczania z fiskusem. Zazwyczaj korzysta z niej każdy przedsiębiorca na początku swojej działalności. Dzięki swojej prostocie, a także intuicyjności i przejrzystości, niektórzy przedsiębiorcy próbują nawet rozliczać się samemu. Większość jednak korzysta z pomocy biur rachunkowych. W jednym i drugim przypadku kluczowy jest odpowiedni program.

Sonoco to międzynarodowy producent opakowań, artykułów przemysłowych, rozwiązań ochronnych oraz dostawca usług pakowania. W Polsce firma posiada 4 zakłady produkcyjne i zatrudnia ponad 1000 pracowników. Ze względu na konieczność sprostania wymogom największych przedsiębiorstw na świecie, firma stworzyła niezawodne środowisko informatyczne, pozwalające na skuteczną obsługę klientów. W celu dalszego wzmocnienia potencjału wynikającego z zastosowania nowych technologii firma zdecydowała się na wprowadzenie najnowszej wersji aplikacji klasy ERP QAD Enterprise Applications w wersji Enterprise Edition. Za realizację projektu była odpowiedzialna firma DSR.

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego inwestuje swój czas, pieniądze i cierpliwość w jego rozwój. Jednak warto wykorzystać ku temu bardzo prosty i skuteczny sposób, który nie wymaga dużego nakładu, a mianowicie – czytanie książek. Czytanie książek pozytywnie wpływa na rozwój malucha, pozwala mu zrozumieć otaczający go świat, a także zbudować silną więź z rodzicami.

Pierwsze akwarium to dużo ekscytacji, ale również intensywnej nauki – często na błędach. Nie ma w tym nic złego, gdyż wraz z doświadczeniem przychodzi coraz większa pasja, jednak już na samym starcie łatwo jest popełnić kilka błędów, które potem mogą negatywnie odbijać się na życiu obsady. W tym artykule poruszymy temat akcesoriów i urządzeń, w które warto zaopatrzyć się przy zakładaniu akwarium, tak aby można było sprawnie je uruchomić.

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie elementów stalowych przed korozją, niektóre z nich nawet stosowane są razem. W dzisiejszych czasach chyba każdy zwraca uwagę na jakość wykonania oraz oryginalność. Różnorodność jaką oferuje nam dzisiejszy rynek pozwala na wybranie odpowiedniego asortymentu dla siebie.

Więcej artykułów…