22
N, Wrz

Whisky to klasa sama w sobie. Zawojowała świat i stworzyła wokół siebie swoistą kulturę smakowania i picia. O ile czysta wódka czy rum to w niektórych krajach alkohole mniej poważane, o tyle praktycznie w każdym zakątku świata, whisky kojarzona jest z elegancją i wysublimowanym smakiem. Czasem jednak rodzi się pytanie – z czym pić whisky? Jak pić ten mocny alkohol, by odkryć jego najlepsze oblicze? Przygotowaliśmy kilka porad, które możecie zastosować także w domowych warunkach!

Kilkanaście procent – tyle w rocznym obrocie artykułami tytoniowymi ma szara strefa w naszym kraju. Wydaje się to niewielkim odsetkiem, jednak nielegalne papierosy to istotne zagrożenie dla interesów państwa – im więcej tytoniu sprzedawane jest bez akcyzy, tym więcej traci narodowy skarbiec. Unia Europejska widzi te zagrożenia, dlatego w bieżącym roku w życie ma wejść nowy system monitorowania papierosów Track & Trace. Jak zmiana ta przełoży się na polski rynek papierosów?

Przedstawiciele wielu zawodów wykorzystują tzw. spodnie taktyczne. Mogą to być spodnie używane przez nieumundurowanych funkcjonariuszy różnego rodzaju służb, jak również osoby, którym zależy na wysokiej jakości materiale, nieskrępowanych ruchach jak również wysokiej funkcjonalności.

W dzisiejszym świecie komputer przenośny to norma, bez jego udziału ciężko chociażby o postęp w biznesie, projektowaniu czy wielu rozrywkach. Męska torba na laptopa to zakup bardzo istotny przez kilka czynników. Pokrowiec ten musi być stylowy, ale i praktyczny. Jeśli więc nie przepadacie za całodniowymi pielgrzymkami po galeriach handlowych, skrócimy nieco wasze męki i podpowiemy, gdzie kupić torbę na laptopa, której właśnie potrzebujecie!

Założenie własnej firmy nie zawsze musi się wiązać z dużymi kosztami i inwestycją na start. Jest to możliwe do zrealizowania także bez kapitału. Jak założyć działalność? Które branże nie wymagają dużych nakładów na start? Podpowiadamy poniżej!

Czy wyobrażacie sobie dzisiaj przestrzeń publiczną bez reklamy? No właśnie… Banery zagościły w naszym świecie na dobre, już od ponad stu lat jest to jedna z najlepszych form promocji wśród dużych i małych przedsiębiorców. Druk wielkoformatowy stał się więc narzędziem, które daje przewagę na lokalnym rynku – tylko dobrze zbudowana marka utrzyma się i będzie się rozwijać. Banery UV to kolejny krok w kierunku rozwoju branży druku wielkoformatowego. Przekonajmy się, dlaczego technika ta jest tak ceniona!

Marzy Ci się własny hotel? Postanowiliśmy sprawdzić, co należy zrobić, krok po kroku, by założyć biznes w branży turystycznej. Sprawdź koniecznie!

Druk przemysłowy to różnego rodzaju aplikacje i wzory, które są nanoszone na dany produkt. W większości przypadków jest to logotyp firmy, która wyprodukowała dany wyrób. Mogą to też być różnorodne ilustracje oraz teksty – np. hasła reklamowe. Z jakich technologii korzysta druk przemysłowy?

W przypadku maszyn leśnych warto dbać o wysokiej klasy smarowanie łańcucha. Niestety, w praktyce często zdarza się, że do zbiornika zasilającego prowadnicę dolewa się olej przepracowany lub bardzo niskiej klasy. Takie zabiegi nie tylko nie chronią łańcucha pilarki, ale także mu szkodzą. Warto zatem świadomie kupować optymalny olej do pilarek. My szczególną uwagę poświęciliśmy produktom eko – oleje biodegradowalne do pilarek powinny stać się standardem, wypierając szkodliwe oleje mineralne. Jak poznać, czy kupujemy dobrej klasy olej do smarowania łańcucha?

Więcej artykułów…