Nawet miniprzedsiębiorstwo musi zarabiać i przynosić dochody, aby zapewnić Ci utrzymanie. Często jest to bardzo trudne, zwłaszcza w przypadku nowopowstałych działalności. Na start trzeba zainwestować – wyposażyć firmę w potrzebne sprzęty, materiały i zadbać o reklamę. Pierwsze miesiące przyniosą zapewne niewielkie zarobki, ale firma musi nieprzerwanie działać.

Zakładając przedsiębiorstwo trzeba mieć swoją siedzibę. Bez tej formalności urzędnik mający zarejestrować firmę odmówi jej rejestracji. Wybranie dobrej lokalizacji dla firmy jest ważne. Miejsce działania przedsiębiorstwa to możliwość dotarcia do lokalnego klienta, możliwość rozliczania się z konkretnym Urzędem Skarbowym, czy też współpraca z bardziej przyjaznymi przedsiębiorstwom urzędnikami.

Karnisze okienne doskonale urozmaicają wnętrze i nadają mu przytulności. Niezwykłą popularnością cieszą się karnisze drewniane, które efektownie się prezentują. Jakie zalety ma wybór karniszy drewnianych? Dlaczego warto na nie postawić?

Inwestycja w instalację przeciwpożarową to spory wydatek, ale to pieniądze, za które kupujemy święty spokój. Nie da się przewidzieć przyszłości, dlatego warto zawsze być przygotowanym na najgorsze. A zbiorniki PPOŻ to solidny fundament.

Hydroizolacja jest podstawowym i najskuteczniejszym sposobem na ochronę budynku przed szkodliwym wpływem wody i wilgoci. W zależności od miejsca, które chcemy zaizolować należy dobrać inne materiały, ponieważ nie każde sprawdzą się w różnych realizacjach.

Domy z drewna dotychczas często wzbudzały nieufność u potencjalnych klientów ze względu na trwałość surowca oraz konieczność prac konserwacyjnych w trakcie użytkowania. Jednak w dobie rosnącej popularności kwestii ekologicznych i tendencji wracania do bardziej naturalnych surowców coraz większa ilość rodzin decyduje się zamieszkać w domu z drewna nie podczas wakacji a na stałe. Dlaczego tak jest i jaki ma to wpływ na rynek budownictwa? Czy domy z drewna są dla nas zdrowe i bezpieczne? W rozmowie z Przemysławem Balcewiczem, zajmującym pozycję dyrektora w Eko Architekturze sprawdzę czy i na czym polega fenomen drewnianego budownictwa.

Leasing to jeden z najpopularniejszych sposobów na sfinansowanie firmowego auta. Czy jednak decydując się na to rozwiązanie, przedsiębiorca powinien obawiać się utraty zdolności kredytowej albo niechęci ze strony banków? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na te temat.

Lista bukmacherów posiadających zezwolenie ministerstwa finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych na terytorium Polski stale rośnie. Jednym z nowych jest Betfan. Bukmacher trochę inny niż zwykle.

Obiekty handlowe to miejsca, w których codziennie przewijają się tysiące osób. Roztargnieni klienci brudzą posadzkę, upuszczają różne przedmioty i nie martwią się o zachowanie czystości w tego typu obiektach. Ekipa sprzątająca nie ma łatwo - musi przygotować powierzchnie sklepowe pod codzienny ruch, w związku z czym podłogi muszą być czyste i bezpieczne dla każdego użytkownika. A osoby wchodzące do marketów bywają różne - nie każdy dba o wytarcie butów czy higienę, w związku z czym tak czy inaczej podłoga zostanie mocno zanieczyszczona i zabrudzona piachem, kurzem i innymi pozostałościami z naniesionymi z zewnątrz.

Extra używany samochód, nowa super maszyna do gier, porządny remont w mieszkaniu – raz na jakiś czas każdy o tym marzy. No prawie każdy bo niektórzy pieniędzy już nie potrzebują. Ale to mniejszość. Sensem zakupów jest posiadanie ale dobrze jest poznać opinie o produktach i firmach oraz nie zapłacić za to więcej niż jest to warte a jeszcze lepiej jak by nie trzeba było za to od razu płacić.

Więcej artykułów…