Bez względu na zasięg działalności (miasto, region, kraj), wielkość firmy, rodzaj oferowanych usług, rozmiar asortymentu i grupę docelową, promocja stanowi podstawę bytu na rynku. To klienci są siłą napędową każdego biznesu, a pozyskanie ich, kluczowym czynnikiem rozwoju przedsiębiorstwa. Jak w takim razie dotrzeć do osób potencjalnie zainteresowanych naszą ofertą? Możliwości jest wiele. I równie dużo zależy od tego, jakich efektów oczekujemy – stabilnych, utrzymujących się przed długi czas czy natychmiastowych?

Na wystrój wnętrza duży wpływ ma to, w co zostało ono wyposażone, szczególnie meble. Jako że są to elementy, które wychodzą na pierwszy plan i nie sposób ich pominąć, należy dobrze zastanowić się nad ich wyborem. Na uwadze trzeba mieć zarówno kwestię estetyki, jak i funkcjonalności. Do produkcji mebli wykorzystuje się przeróżne materiały, charakteryzujące się konkretnymi parametrami. Fronty mebli mogą być nie tylko drewniane, ale też fornirowane, z płyty MDF, płyty laminowanej czy szklane. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, które trzeba mieć na uwadze podczas wizyty w sklepie meblowym.

W każdym domu niezbędny jest odkurzacz. Nawet jeśli zainwestowałaś w robota, to tradycyjny odkurzacz jest niezbędny przy pozbywaniu się pajęczyn, albo w sprzątaniu w zakamarkach za łóżkiem czy meblami. Odkurzacz musi więc znaleźć miejsce w Twojej szafie. Pytanie jaki wybrać, by odkurzanie było łatwe, a przede wszystkim skuteczne? Warto sprawdzić ranking odkurzaczy, ale poniżej też wymieniamy to, co jest najważniejsze aby podjąć dobrą decyzję jaki odkurzacz kupić.

Wybór łóżek do spania jest obecnie tak ogromny, że trudno wręcz zdecydować się na konkretny model. Jeden wydaje się ładniejszy od drugiego, nie mówiąc już o ciekawych i praktycznych dodatkach, nowoczesnych funkcjach. Poszczególne rodzaje łóżka różnią się od siebie nie tylko pod względem wyglądu, ale też właściwości. Zupełnie inaczej uszykuje się meble wykonany z drewna czy ten w wersji metalowej. Bez wątpienia nie chodzi tutaj jedynie o ich design.

Kierowcy sięgają po ubezpieczenia po to, by w razie wypadku czy kolizji móc liczyć na pokrycie wysokich kosztów leczenia oraz napraw. Zdarza się jednak, że na skutek zdarzenia drogowego samochód nie nadaje się już do użytku. Mówi się wówczas o szkodzie całkowitej. Sprawdź, czym dokładnie jest szkoda całkowita i czym różni się jej stwierdzenie z OC a AC.

Co oznacza szkoda całkowita samochodu?

Wszelkiego rodzaju polisy działają po to, by stanowić wsparcie dla poszkodowanych w wypadkach. Na ogół kierowcy wykupują podstawowe – i co warto zaznaczyć – obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC. Polisa odpowiedzialności cywilnej gwarantuje, że pomoc zostanie udzielona bez względu na to, czy właściciel pojazdu był sprawcą a może ofiarą zdarzenia. Pieniądze z ubezpieczenia mogą też zostać przeznaczone na naprawę zniszczonego auta. Niektórzy, chcąc rozszerzyć zakres ochrony, sięgają po polisę AC, która zapewnia wypłatę świadczeń np. wtedy, gdy pojazd został uszkodzony przez osobę trzecią lub żywioł.

O szkodzie całkowitej mówi się wówczas, kiedy zniszczenie samochodu jest totalne, a jego naprawa nie jest opłacalna. Przyjmuje się, że jest to stan, w którym koszty przywrócenia auta do używalności, przekraczają wartość samego pojazdu. W przypadku szkody całkowitej z OC sprawcy koszt naprawy musi przekroczyć 100% wartości auta. Jeśli chodzi zaś o szkodę całkowitą z autocasco, to stwierdza się ją wtedy, gdy koszty naprawy przekraczają 70% wartości samochodu.

Szkoda całkowita z OC lub AC – co dalej?

Gdy wystąpiła szkoda całkowita każdy kierowca zadaje sobie pytanie: "ile dostanę?” oraz zastanawia się nad tym, jakie odszkodowanie należy mu się z tytułu OC lub AC. Zgłoszenie szkody całkowitej z OC skutkuje wypłatą przez ubezpieczyciela różnicy między wartością samochodu, a jego pozostałościami. Trzeba pamiętać o tym, że owe pozostałości, czyli tzw. wrak, nadal są własnością kierowcy. Może on spróbować odzyskać z auta nienaruszone części, a następnie je sprzedać. Inną opcją jest oddanie pojazdu na złomowisko – takie rozwiązanie jest na ogół darmowe. Wiele firm zajmuje się skupem uszkodzonych samochodów, dlatego sprzedanie wraka jest możliwe.

Z punktu widzenia właściciela wraku ważne jest to, że ubezpieczyciel powinien pomóc w znalezieniu kupującego i sprzedaży resztek auta. Następuje to na ogół w formie przekazania kontaktu do osoby, która zadeklarowała nabycie lub też wystawieniu pojazdu na aukcji.

road people street smartphone

Inaczej sprawa wygląda w przypadku szkody całkowitej z autocasco. Także tutaj ubezpieczyciel powinien zwrócić różnicę wartości między wartością auta a wartością wraku. Problemem jest jednak sama kwestia kalkulacji zniszczeń, bowiem przyjęte metody sugerują niską opłacalność napraw w wielu przypadkach. Dzieje się tak dlatego, że niektóre towarzystwa kierują się jedynie cenami oryginalnych części oraz kosztami napraw w autoryzowanych serwisach. Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, dlatego na ubezpieczyciela nie jest nałożony obowiązek odkupienia wraku czy wsparcia kierowcy w próbie pozbycia się/sprzedaży wraku. Udzielanie takiej pomocy jest jednak praktykowane przez wiele firm.

Ministerstwo Finansów w 2020 roku wprowadza zmiany w rozliczeniach podatkowych. Dotyczą one głównie sposobu wypełniania nowego pliku JPK V7, który w porównaniu do obecnie obowiązującego, zawiera znacznie szersze informacje o transakcjach zawieranych w przedsiębiorstwie oraz pozycjach wykazywanych w deklaracjach VAT. Od kiedy wchodzą w życie nowe przepisy rozliczania podatku VAT i co warto o nich wiedzieć?

Praca na wózkach widłowych nie należy do prostych ani bezpiecznych zajęć. Dobry specjalista od wózków widłowych jest godziwie opłacany i na pewno znajdzie pracę w większości firm. Aby jednak rozpocząć pracę na wózkach widłowych należy zdać odpowiednie egzamin teoretyczny oraz praktyczny. W dzisiejszym artykule przedstawimy podstawowe wymagania dotyczące osób chcących pracować na wózkach widłowych.

Korzystanie z sauny jest wymieniane jako jeden z czynników pozwalających zwiększyć naturalną odporność organizmu. To cecha, która pozwala mu lepiej chronić się przed chorobami, infekcjami, szybciej je zwalczać, nie sięgać bez wyraźnej potrzeby po antybiotyki, wieść zdrowsze życie. W świecie pełnym chorób cywilizacyjnych, zanieczyszczeń, smogu i pandemii, warto sięgać po takie naturalne sposoby. Tylko trzeba wiedzieć jak...

Tanie mieszkanie to czasem jedyne wyjście na posiadanie własnego lokum. Popyt na takie nieruchomości jest ogromny, gdyż mieszkania drożeją z roku na rok. Atrakcyjne ceny przyciągają zainteresowanych, a obrót takimi nieruchomościami pokazuje, że z czasem rynek tanich mieszkań się skończy.

Klimatyczne rzeszowskie kamienice są doceniane za duże pokoje i wysokie sufity. Niestety na zapleczu skrywają często ciemne, wąskie przedpokoje. Jaki kolor ścian pomoże rozjaśnić tego typu problematyczne wnętrze i o czym jeszcze warto pamiętać podczas urządzania korytarzy?

Sprzęt elektroniczny, zgodnie z danymi statystycznymi, jest najczęściej przesyłanym towarem. Pomimo tego, że są to produkty delikatne, ich właściwe zapakowanie skutecznie chroni je przed wstrząsami czy uderzeniami. Dziś podpowiadamy, jak przygotować laptop lub monitor do wysyłki, by bezpiecznie dotarły do miejsca przeznaczenia.

Więcej artykułów…