Wszystko wskazuje na to, że od sezonu 2012 centrala żużlowa szykuje wiele zmian dotyczących walki o DMP. Jedną z tych nowinek będzie powiększenie Speedway Ekstraligi do 10 drużyn

Bij_Przeciez_ci_wolnowww

„Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go – w porę go skarci”.

Te stare słowa biblijnego króla Salomona z pewnością mają wiele sensu, są wyrazem rodzicielskiej miłości i troski. Lecz nie tylko. 19 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. 

Aborcja jest zła. Jest najokrutniejszym czynem wobec bezbronnego dziecka (przypomnę, że spuszczanie do kanału zarodków już nim nie jest - czyt. „Wojna o in vitro”). Jest podłym morderstwem w „kraju najbardziej cywilizowanej Unii Europejskiej” jak na jednym z forów internetowych dotyczących praktyk aborcyjnych napisała niejaka Ewa. Trudno nie zgodzić się z twierdzeniem, że aborcja jest okrutną rzeczą.

czas-prezentowGrudzień już za pasem. Z tego faktu najbardziej cieszą się dzieci. Dla nich to czas prezentów mikołajkowych i gwiazdkowych, ubieranie choinki, jazda na sankach. Ta ostatnia czynność uda się tylko wtedy, gdy nadejdzie śnieżna zima, co ostatnio nie jest takie pewne. Pozostałe rzeczy na pewno się odbędą. Ubieranie choinki to przyjemna czynność. Jeśli dodatkowo jest to okazja do rodzinnego spotkania, pomocy dzieci przy wybieraniu ozdób choinkowych, rozmowy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, to jeszcze lepiej.

Prezent dla dziecka

Największy problem, a także znaczne obciążenie finansowe, przysparza wybór prezentów dla członków rodziny i znajomych. Szczególnie tych najmłodszych.O ile kupno prezentu dla dzieci poniżej trzeciego roku życia jeszcze nie sprawia większego problemu (są na tyle małe, że prezent może sprowadzać się do kupna grzechotki, ubranka lub innego drobiazgu tego typu), to w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym sprawa znacznie się komplikuje. Kilkulatki, spotykając się w przedszkolu, pokazują sobie ulubione zabawki, pożyczają je sobie, wymieniają się informacjami co mają w domu, co dostaną w prezencie.

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków Policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia słupolżby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

 

W ślubowaniu, jakie składają funkcjonariusze Policji w naszym kraju pojawia się wiele wzniosłych twierdzeń: honor, godność, obrona dobrego imienia służby. Nade wszystko chodzi po prostu o służbę Narodowi, strzeżenie bezpieczeństwa Polski i jej obywateli – wszystko to z narażeniem własnego zdrowia i życia. Dalej słowa ślubowania mówią o wykonywaniu poleceń przełożonych, o czym mam wrażenie niektórzy ludzie w swoim postrzeganiu pracy Policji zapominają. Przywołując słowa, które uroczyście powtarza każdy nowy funkcjonariusz, chcę wprowadzić w temat, który zwłaszcza ostatnimi czasy stał się bardzo aktualny. Jak ma się ślubowanie i sens istnienia Policji do rzeczywistości? Jak funkcjonuje policja w naszym państwie?

Czlowiek_na_sprzedaz

Nasze ciało składa się z pierwiastków chemicznych. Gdyby je odpowiednio zutylizować, za jednego człowieka można by otrzymać średnio 80 złotych. Pod warunkiem, że byłby on zdrowy i w sile wieku. Za taką kwotę możesz kupić dobre wino albo 64 rolki miękkiego papieru toaletowego. Nie starczy nawet na dobre buty. Pomyślisz, że nikt normalny nie przelicza człowieka na pieniądze. I masz rację – to okrutne i nieludzkie. Nikt nie ma prawa oceniać ludzkiej wartości. Ale robi to wielu ludzi. Dla zemsty, z wygody, przede wszystkim dla chęci zysku.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji mówi o 700 tysiącach do 2 milionów ofiar rocznie. Wydaje się to niemożliwe? Przez całe wieki handel ludźmi był najnormalniejszą rzeczą na świecie. Człowiek był towarem, czynnikiem zamiennym w transakcjach handlowych. I choć trudno w to uwierzyć, dziś również jest. 

Handel żywym towarem

Brzmi to zupełnie jak „handel kurczakami”. Problem w tym, że ludzie to nie zwierzęta, nie niewolnicy. Jednak człowiek to źródło dóbr, dlatego można handlować jego ciałem, intelektem, narządami, wolą, a nawet emocjami.

Zgodnie z obietnicą oddajemy do Państwa dyspozycji nowe miejsce na naszej stronie. Pomysł ten podsunął nam jeden z naszych Czytelników. Możecie Państwo pisać tutaj swoje przemyślenia, teksty dotyczące nurtujących Was tematów, opowiadania, informacje. Wasze teksty oczywiście będą oceniane i komentowane przez innych Czytelników. Już teraz możecie dodawać własne linki z YouTobe. Nic prostszego - wystarczy wkleić link do video.

korytarzSzpital jest z założenia miejscem nieprzyjemnym, do którego kierujemy się dopiero w sytuacji, kiedy nasze zdrowie jest narażone na niebezpieczeństwo. Z poważnymi schorzeniami i nadzieją na ich rozwiązanie oddajemy się w ręce - jak nam się wydaje - kompetentnych specjalistów. Nasze rozczarowanie okazuje się być tym większe, kiedy dowiadujemy się, że owi znawcy często okazują się osobami nieprofesjonalnymi i nie posiadającymi odpowiedniej wiedzy, a szpital, do którego trafiliśmy, zdaje się być dżunglą, w której ciężko jest przetrwać nawet najbardziej wytrzymałym pacjentom.

Horror rozpoczyna się już na izbie przyjęć, gdzie po spędzeniu od 4 do nawet 8 godzin dowiadujemy się, na podstawie jedynie wstępnego badania, że jesteśmy śmiertelnie chorzy. Reakcja rodziny oraz pacjenta zostaje zupełnie zlekceważona przez lekarkę, która zdaje się być nieprzygotowana do warunków szpitalnych nie tylko w związku z podejściem do pacjenta, ale przede wszystkim w dziedzinie wiedzy medycznej wydając „wyrok”, jak się później okazuje - błędny. 

Czy_wiesz_co_pijeszRola wody w życiu człowieka jest nieoceniona. Zawartość wody w tkankach i narządach ludzkich jest różna. Komórki naszego organizmu zbudowane są w 80% z wody. Powinno  uświadomić nam to jak ważna jest rola H2O, ale także innych płynów, dla naszego organizmu. Od lat na świecie, także w Polsce trwa kampania reklamująca wodę jako źródło życia, zdrowia, sił i urody. Nie są to tylko puste slogany, bo bez wody faktycznie nie ma życia.

Naukowcy przekonują, że zwykłej wody mineralnej powinno się pić od 1,5 litra do 2,5 litra na dobę! Brak wody prowadzi do wielu zaburzeń w organizmie człowieka. Woda oczyszcza z toksyn, uczestniczy w przenoszeniu płynów, stanowi naturalną ochronę dla narządów. Komórka, która traci wodę - traci napięcie. Najczęstszymi radami dotyczącymi utrzymania młodego wyglądu skóry jest odpowiednie nawadnianie - nie tylko więc używanie kremów i balsamów ale dbanie o skórę od wewnątrz. Nasz organizm często dopomina się sam o wodę – chodzi oczywiście o uczucie pragnienia.

wojna_o_in_vitro

Ponownie Kościół nadał sobie przywilej decydowania za innych. O ile zaściankowa antykoncepcja przechodzi do lamusa, o tyle in vitro burzy krew w żyłach. Szczególnie tych, którzy dzieci mieć nie mogą. 

plakat

Niepełnosprawni są wśród nas - i nie jest to odkrycie. Czasem jednak ma się wrażenie, że ich niepełnosprawność polega na ich niewidzialności. Zdrowy człowiek, który nie wie jak reagować i się zachowywać, najczęściej stawia na obojętność. Udawanie, że problemu nie ma, nie stanowi jednak o jego faktycznym stanie. Może uspokoić sumienie ale nie przyniesie rozwiązania.

Oddać siebie to znaczy oddać wszystko. Na zatracenie. Na wieczną hańbę. Na potępienie. Oddać siebie to znaczy przyzwyczaić się do krzywdy na tyle, by już na nią nie reagować, by się poddać.