23
Śr, sierpnia

Żużel

Mirosław Jabłoński oraz Karol Baran to wielkie niespodzianki finałowego turnieju o złoty Kask w sezonie 2015 rozgrywanym w Lublinie. Ten pierwszy dzięki świetnej dyspozycji znalazł się na podium, a Baran po fenomenalnym starcie w biegu dodatkowym zapewnił sobie awans do międzynarodowych elimanacji Grand Prix oraz SEC. Zawody wygrał po raz drugi z rzędu wychowanek Unii Leszno, Piotr Pawlicki.

 Wyniki:
1. Przemysław Pawlicki (3,3,2,3,3) 14
2. Mirosław Jabłoński (3,1,3,3,3) 13
3. Piotr Pawlicki (2,3,1,3,3) 12
4. Karol Baran (2,3,3,2,W) 10+1 miejsce w biegu dodatkowym
5. Piotr Protasiewicz (3,3,3,0,1) 10+2 miejsce w biegu dodatkowym
6. Tomasz Jędrzejak (3,2,D,2,3) 10+defekt w biegu dodatkowym
7. Michał Szczepaniak (0,1,3,3,2) 9
8. Damian Baliński (2,1,2,2,2) 9
9. Norbert Kościuch (1,0,2,1,2) 6
10. Bartosz Zmarzlik (W,1,2,2,1) 6
11. Krystian Pieszczek (1,2,1,1,1) 6
12. Daniel Jeleniewski (D,2,D,1,1) 4
13. Krzysztof Jabłoński (0,0,1,0,2) 3
14. Tobiasz Musielak (1,2,D,0,0) 3
15. Dawid Lampart (1,0,1,1,W) 3
16. Sebastian Ułamek (2,0,D,0,W) 2

Bieg po biegu:
1. T. Jędrzejak, K. Baran, D. Lampart, B. Zmarzlik (W)
2. Prz. Pawlicki, S. Ułamek, K. Pieszczek, K. Jabłoński
3. M. Jabłoński, D. Baliński, N. Kościuch, Mi. Szczepaniak
4. Pi. Protasiewicz, Pi. Pawlicki, T. Musielak, D. Jeleniewski (D)
5. Prz. Pawlicki, D. Jeleniewski, B. Zmarzlik, N. Kościuch
6. Pi. Protasiewicz, T. Jędrzejak, D. Baliński, K. Jabłoński
7. Pi. Pawlicki, K. Pieszczek, Mi. Szczepaniak, D. Lampart
8. K. Baran, T. Musielak, M. Jabłoński, S. Ułamek
9. Mi. Szczepaniak, B. Zmarzlik, K. Jabłoński, T. Musielak (D)
10. M. Jabłoński, Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki, T. Jędrzejak (D)
11. Pi. Protasiewicz, N. Kościuch, D. Lampart, S. Ułamek (D)
12. K. Baran, D. Baliński, K. Pieszczek, D. Jeleniewski (D)
13. M. Jabłoński, B. Zmarzlik, K. Pieszczek, Pi. Protasiewicz
14. Mi. Szczepaniak, T. Jędrzejak, D. Jeleniewski, S. Ułamek
15. Prz. Pawlicki, D. Baliński, D. Lampart, T. Musielak
16. Pi. Pawlicki, K. Baran, N. Kościuch, K. Jabłoński
17. Pi. Pawlicki, D. Baliński, B. Zmarzlik, S. Ułamek (W)
18. T. Jędrzejak, N. Kościuch, K. Pieszczek, T. Musielak
19. M. Jabłoński, K. Jabłoński, D. Jeleniewski, D. Lampart (W)
20. Prz. Pawlicki, Mi. Szczepaniak, Pi. Protasiewicz, K. Baran (W)

Bieg dodatkowy o miejsca 4-6 i awans do el. GP:
21. K. Baran, P. Protasiewicz, T. Jędrzejak (D)