20
Pt, Lip

Zakończyła się pierwsza edycja emocjonującej walki o szkolne laboratoria. Dzięki konkursowi „Koloratorium”,  którego pomysłodawcą i fundatorem jest FFiL Śnieżka SA, trzy podkarpackie szkoły wzbogacą się o profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznych.

W ramach akcji „Lider wiedzy i wartości – doświadczeniem budujesz pewność siebie” przyznano nagrodę i tytuł lidera jednemu z uczniów w rzeszowskiej szkole. Akcja skierowana była do uczniów wybranych klas mundurowych w szkołach średnich. I to właśnie w Zespole Szkół Technicznych – Liceum Ogólnokształcące nr XIV w Rzeszowie mamy zwycięzcę, który aby wygrać musiał być wzorem i przykładem dla innych.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski – gospodarz spotkania.

Zawsze powtarzam, dzieci to nie koszt, ale inwestycja w naszą przyszłość” – powiedziała B. Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Boguchwały k. Rzeszowa. Tematem spotkania były zrealizowane już oraz planowane programy prorodzinnej i prospołecznej polityki rządu. Gospodarzem tego wydarzenia był Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12. W tej pierwszej kategorii podwójny triumf odniosły zespoły z Podkarpacia: dziewczynki z Beniaminka Krosno oraz chłopcy z AMO Rzeszów. Z kolei w kategorii U-12 najlepsze okazały się: UKS SMS Łódź z woj. łódzkiego (dziewczęta) oraz SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego (chłopcy).

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić brak internetu. Nowoczesne technologie pozwalają na jego dostarczenie w różny sposób, ale wciąż najlepsze są tradycyjne rozwiązania, a internet kablowy jest w większości gospodarstw. Są jednak lokalizacje, w których nie można go poprowadzić. Wtedy też polecany jest domowy internet LTE.

Ponad 200 mln zł wstrzymanych bądź cofniętych świadczeń chorobowych – to efekt kontroli zwolnień, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w 2017 r.

Więcej artykułów…